Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Altındağ Kültür Sarayı’nda düzenlenen bir iftar programında AK Parti milletvekili aday adaylarına hitaben yaptığı konuşmada, siyaset kurumuna bakış açılarının millete hizmet etmek olduğunu belirtti. Oktay, AK Parti'nin Türk siyasetinde temiz bir sayfa açarak mega projeler ve sayısız hizmetlerle doldurduğu Büyük ve Güçlü Türkiye davasının adı olduğunu vurguladı. Konuşmasında, AK Parti'nin yerli ve milli politikalarıyla Türkiye'yi farklı bir konuma taşıdığını ve ülkenin asırlık hayallerini gerçeğe dönüştürme yolunda 20 yıldır omuz omuza yürüdüklerini söyledi.

Oktay, Ankara'nın tüm ilçelerinde yükselen yatırımların, artan üretim ve teknoloji merkezlerinin Ankara'nın ne kadar geliştiğini gösterdiğini ifade etti. Ankara'nın sanayi, ticaret ve teknoloji şehrine dönüştüğünü, bilim ve savunma sanayinin kalbinin attığı bir başkent olduğunu belirterek, Ankara'nın tarihi ipekyolu üzerinde yer alması ve tedarik zincirinin kalbinde olmasıyla ekonominin ivmesini artırdığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, AK Parti'nin "hiçbir zaman geldiğimiz noktayı yeterli görmeyerek kutlu yürüyüşümüzü daha iyiye doğru sürdürmektir" düsturuyla çalıştığını belirterek, Ankara için Cumhuriyetin 100. yılına yakışır hayalleri ve hedefleri olduğunu söyledi. Depremde zarar gören illerimizi her yönden ayağa kaldırmak ve 81 ilimizle şahlanışa geçmek gibi hedeflerinin olduğunu dile getirdi.

Oktay, AK Parti'nin Türkiye'yi kendi topraklarına hapsetmeye çalışanlara inat, Türkiye'nin bölgesinde güçlü bir duruş sergilediğini ve doğu Akdeniz ve Karadeniz'de doğalgaz aradığını ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin son 20 yıldaki başarılarının mimarı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan bir "Altılı Maşa" icat edildiğini ve bu maşaların Türkiye düşmanlarına bel bağladığını belirtti.

Oktay, konuşmasının sonunda, "Muhalefet 7’li masanın etrafında dönedursun bizim ülkemizi tüm illeriyle ilçeleriyle 2053 ve 2071 vizyonlarımızla donatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın''diye sözlerini bitirdi.