Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği tarafından 6 Süper Lig ekibi ve bazı yöneticilerin, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildiği açıklandı.

TFF tarafından yapılan açıklamaya göre, çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle Trabzonspor, Kayserispor, Galatasaray ve Fenerbahçe, aynı zamanda saha olayları nedeniyle de Fenerbahçe ve Kayserispor PFDK'ya sevk edildi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, Galatasaray Sportif AŞ. Başkan Vekili Erden Timur ve Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk da, futbol disiplin talimatının ilgili maddelerine aykırı davranışları nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

Benzer şekilde, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ ve Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak da, açıklamaları nedeniyle PFDK'ya sevk edildi.

Bu sevkler, Türkiye futbolunda son dönemde yaşanan disiplinsizliklerin önüne geçmek amacıyla alındı. PFDK'nın vereceği kararlar, takımlar ve yöneticiler için ciddi cezaları da beraberinde getirebilir.