Bilindiği gibi ülkemizde bir yerel seçim süreci yaşanmaktadır. Bu süreç içerisinde Alevi Kürt toplumu olarak ağırlıklı oy verdiğimiz CHP Antalya örgütünün ilçe başkanlıklarına temsil edilmek üzere isimler verilmiştir. 

Bu durum başta adaylar, ilçe başkanları ve Genel Merkez olmak üzere tüm kademelerede bildirilmiştir. 

Ancak her seçimde olduğu gibi bugün de Aleviler Kürtler bu zihniyet tarafından çantada keklik olarak görülmüş en basit talebimiz yok sayılmıştır. 

Bizler inancımız gereği zalimin, Yezid'in karşısında mazlumun yanında olduk. Bu düşüncelerimize en yakın sol sosyalist partilere özellikle de Cumhuriyet Halk Partisi’ ne hiç bir talepte bulunmadan destek verdik. Ancak bu tavrımız bu güne kadar hep yanlış yorumlandı. Zannediliyor ki bizler bir partiye mahkûm olarak hiç sorgulamadan, taleplerimiz karşılanmadan oy vermek zorundayız. 

Eşit yurttaşlık haklarından yararlanamayan, ötekileştirilen toplumların seçeneksiz olduğunu düşünenler bilsinler ki bizler sorgusuz sandığa gidip “Alevilere - Kürtlere ihtiyacım yok her türlü bedeli ben öderim” diyerek ırkçılık yapan Muhittin Böcek’ e oy vermeyeceğiz. 

Bu kadim inancın ibadethanesi olan Cem evinin ihalesini iptal edip çürümeye mahkum eden, Belediyenin kamunun salonunu bile fazla gören zihniyet ile yürüyecek yolumuz yoktur. 

“Yürü bre Hınzır paşa seninde çarkın kırılır, 

Güvendiğin saltanatın o da bir gün devrilir”

Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı

Seher Şengünlü Yılmaz