Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası, 260 kadrolu çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzaladı. Anlaşma ile en düşük günlük ücret 402,5 TL olarak belirlendi. Belediye-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Mercan, "İşçisinin enflasyonun altında ezilmesine izin vermeyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde 260 kadrolu çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Ücret ve sosyal yardımlarda iyileştirmelerin yer aldığı sözleşmeyi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile Belediye-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Mercan imzaladı.

Başkan Böcek, anlaşmanın hayırlı olmasını temenni ederek, "Antalya için çalışmalarımızı sürdüreceğimize, arkadaşlarımızın ücretlerini alın teri kurumadan ödeyeceğimizin sözünü vermiştik. Belediye-İş Sendikası ile 1 Mart'tan itibaren geçerli olmak üzere 260 kadrolu çalışanımızı kapsayan 2 yıllık protokole imza attık, sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum."

Başkan Böcek'e teşekkürler

Belediye-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Mehmet Mercan, Başkan Muhittin Böcek'e sendika üyeleri adına teşekkür ederek, "Deprem yaşadık ve ülkemiz yüksek enflasyonlu bir dönemden geçiyor. Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ekibine izin vermedikleri için teşekkür ediyoruz. Belediyemizin bütçesi içinde meslektaşlarımızın emeği ve alın teri enflasyonun altında ezilecek.Toplu iş sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyoruz."

1 Mart 2023 tarihinden itibaren 2 yıl süreyle geçerli olacak toplu iş sözleşmesi 260 kadrolu çalışandan yararlanacak. Ücretlerde ve sosyal yardımlarda iyileştirmeler sağlayan toplu iş sözleşmesi asgari ücreti 400 TL'ye çıkarıyor. Ortalama asgari sosyal paket şu anda 3285 TL. En düşük maaşı alan çalışan için yapılan asgari ücret artışı altı ayda ortalama 33,52 oldu. Ortalama ücret artışları ise %27,5 olarak gerçekleşti.