Antalya, Manavgat da bir grup dolandırıcının, başkalarına ait arsaların sahte tapusunu düzenleyerek internet sitelerinde satılık olarak yayınladığı ortaya çıktı. Dolandırıcılar, sahte tapuları üzerinden vatandaşlardan kaparo almaya çalıştı. Ancak emlak sektöründe hizmet veren Cafer Enhoş, yakın bir arkadaşının bu dolandırıcılığa kurban gitmesini engelledi.

Sarılar mahallesi şelale yolu üzerinde bulunan arsanın sahibi Mustafa Ersoy,ilana konulan arsada yaptığı açıklamad bu arsa babamızdan 3 kardeşim ile beraber bana kalmıştır. Bizim arsamızı satmamız söz konusu bile olamaz iken bu günlerde gelip arsamıza bakan soran kişiler ile karşılaşıyoruz ve bundan dolayı kimse dolandırıcıların oyununa gelip canını yaktırmasın dedi. 

Arkadaşının büroya gelerek bir arsa ilanını makul fiyatla internet sitesinde bulduğunu söylediğini ifade eden Enhoş, arsanın gerçek sahipleriyle görüştüklerinde dolandırıcılığı fark etti.

Dolandırıcıların, arsa sahiplerinin izni olmadan sahte tapuları düzenleyerek internette satılık olarak ilan ettiğini belirten Enhoş,vatandaşları bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmaya çağırdı.

Arsalarını dolandırıcılara kaptırmak istemeyen vatandaşlar da arsalarını satmayacaklarını açıkladı.