Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, "Kemer İlçesi Muhtelif Mahalleleri İçme Suyu ve Kanalizasyon Yapım İşi" projesi kapsamında çalışmalarına devam ediyor. 50 milyon liralık bütçe ayrılan projede, 65 kilometre içme suyu ve 20 kilometre kanalizasyon alt yapısı yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, abonelerine kesintisiz ve kaliteli içme suyu sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Kemer'de ekonomik ömrünü tamamlamış hatlar yenilenirken, yeni imara açılan bölgelerin içme suyu ihtiyacını da karşılamak amaçlanıyor.

Kemer Kuzdere Mahallesi, Beycik Mahallesi ve Beldibi Çomaklar mevkiinde yapılan çalışmalar kapsamında, içme suyu şebekesi olmayan bölgelerde 45 km içme suyu hattı yapılacak ve aynı zamanda ekonomik ömrünü tamamlamış 20 km içme suyu hattı yenilenerek toplamda 65 kilometrelik içme suyu imalatı gerçekleştirilecek. Ömrünü tamamladığı için sık sık arızalanan boruların değişimi sayesinde bölgedeki içme suyu hizmeti daha yüksek kapasiteyle kesintisiz olarak sürdürülebilecek ve önemli ölçüde su kaybı da önlenmiş olacak.