Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile TMMOB Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, 14. Grup Akaryakıt ve Gaz Ürünleri üyelerine yönelik bir eğitim programı için sözleşme imzaladı.

ATSO Başkanı Ali Bahar ve MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca arasında imzalanan protokol kapsamında, tüp satışı yapan firmalarda çalışan personelin "LPG Otogaz İstasyonları Taşıt Dolum Personeli (Pompacı)" ve "Tüplü LPG Dağıtım Personeli" eğitimleri gerçekleştirilecek.

Protokol, 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren 3 yıl geçerli olacak ve Oda üyesi firmalara ve çalışanlarına eğitim bedeli üzerinden yüzde 25 oranında indirim uygulanacak. ATSO Başkanı Ali Bahar, bu eğitimlerin sektör mensuplarına ve çalışanlarına fayda sağlaması temennisinde bulunarak, eğitimlerin gerçekleştirilmesinde Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'ne teşekkür etti.

MMO Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca ise ara eleman yetiştirme kursları ile sektöre yoğun destek sağladıklarını belirtti ve ATSO ile yapılan protokolü önemsediklerini söyledi.