Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Zonguldak'ın Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde maden işçileriyle buluşarak yerin 173 metre altında iftar yaptı. Bakan Dönmez, Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılık oranını tersine çevirmeye başladığını ve 20 Nisan'da Filyos'tan karaya çıkacak olan Karadeniz doğalgazının da bu yönde önemli bir adım olduğunu belirtti. Bakan Dönmez, "Enerjide tam bağımsız hale gelmek bizim üzerinde durduğumuz önemli hususlardan birisi" dedi.

Ayrıca Bakan Dönmez, Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan emekli olan işçilerin yerine ilk etapta bin işçi istihdam edeceklerini açıkladı. Ayrıca Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde tam teçhizatlı bir yanık tedavi merkezi kurulduğunu ve Çaycuma MYO'ya deniz sondaj kulesi kuracaklarını da sözlerine ekledi.

Bakan Dönmez, Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde maden işçileriyle yaptığı iftar yemeğinde, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama-kurtarma çalışmalarına yardımcı olan maden işçilerine de teşekkür etti. Bakan Dönmez, "Hakikaten helal rızık peşinde, her türlü fedakarlığı kaçınmadan gösteren bir sektörümüz ve buralarda çalışan işçilerimiz, emekçilerimiz var" diye konuştu.