Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nı ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Aydın’ın tarım, sanayi ve turizm açısından önemine değindi ve son 20 yılda Aydın’a 38 milyar liraya yakın destek verdiklerini açıkladı. Ayrıca, 14 Mayıs seçimleri hakkında konuşan Bakan Kirişci, bu seçimlerin Türkiye'nin dünyada küresel bir oyuncu olmasını isteyenler ile bundan rahatsız olanların seçimi olacağını söyledi. Bakan Kirişci ayrıca, Kandil’in uzantısı olan HDP’nin seçimle ilgili bildirgesine baktığınızda her şeyin açık ve aşikar olduğunu belirterek, ülkeyi bölmek isteyenlere fırsat verilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Deprem sonrası çalışmalar hakkında da konuşan Bakan Kirişci, devletin büyük ve kararlı adımlar attığını ve yaraların hızla sarıldığını ifade etti. Köy evlerinin bir kısmının bayramdan önce depremzedelere teslim edileceğini de sözlerine ekledi.

Bakan Kirişci ayrıca, Türkiye’de 'planlı tarım' döneminin başladığını ve yeni yasalaşan mevzuat sayesinde herkesin mutlu olacağına inandıklarını açıkladı. Üretimin, kamunun ve ülkenin ihtiyaçlarına göre belirleneceğini belirten Bakan Kirişci, bu çerçevede üretenin, ürettiğinden dolayı daha mutlu olacağını, alıcıların da üretim kalitesi, standardı ve diğer yönleriyle mutlu edileceğini sözlerine ekledi. Bakan Kirişci ayrıca, yıllardır hayal edilen sözleşmeli üretim modelinin de hayata geçirileceğini belirtti.