Baykar'ın Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi tarafından yerli ve bağımsız olarak geliştirdiği yüksek teknolojili İHA platformları, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından Twitter'da paylaşıldı.

200.000 m2 alan üzerine kurulu ve dünyanın en gelişmiş sosyal donatılarına sahip olan tesis, Araştırma ve Geliştirme Merkezi, üretim, mekanik ve elektronik entegrasyon aşamalarını içermektedir.

13 farklı mühendislik disiplininin bir arada çalıştığı 58.000 m²'lik modern Araştırma ve Geliştirme merkezi, 100.000 m²'lik kapalı üretim ve entegrasyon tesislerine sahiptir. Ayrıca 24.000 metrekarelik Baykar Park içerisinde suni çim futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları, yürüyüş parkurları ile cami, konferans salonu, cep sineması, iki adet kapalı havuz, Türk hamamı, sauna, spa merkezi bulunmaktadır. ve Ar-Ge merkezi bünyesinde fitness salonu.

Çocuklu çalışanlar için kreş, 45 oda 70 yataklı konaklama tesisi ve 670 kişilik yemekhane bulunmaktadır. Ayrıca iki kafeterya ve 22.000 m2'lik 440 araçlık otopark binası mevcuttur.