CW Enerji, Türkiye'nin önde gelen güneş paneli üretim firmalarından biri olarak, yıllık 1.3 GW olan güneş paneli üretim kapasitesini 2023 yılı itibarıyla yaklaşık 1.8 GW'ye çıkardı. CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, şirketin sürdürülebilir bir büyüme hedefiyle çalıştığını ve son teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti.

Sektörlerindeki yeni teknolojik gelişimleri takip ettiklerini ve alanında uzman bir ekiple çalıştıklarını ifade eden Sarvan, CW Enerji'nin AR-GE Merkezi'nde geliştirdikleri çalışmalarla sektörün ihtiyaçlarına göre ürünler ürettiğini ve güneş enerjisini her alanda kullanmak üzere yenilikçi ürünler geliştirdiklerini söyledi. Ayrıca, CW Enerji'nin dünyada bir marka haline gelmesini ve CW Enerji panellerini bir Türk markası olarak tüm dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini vurguladı.

Tarık Sarvan, güneş enerjisi pazarındaki talebin artmasıyla birlikte güneş paneli üretim kapasitelerini artırdıklarını belirtti. Türkiye'de son dönemde yenilenebilir enerjiye verilen ağırlıkla birlikte güneş enerjisinin avantajlarıyla ön plana çıktığını ifade eden Sarvan, güneş enerjisinin maliyetler bakımından en ekonomik elektrik üretim modeli haline geldiğini söyledi.

CW Enerji olarak, güneş enerjisine verilen desteklerle birlikte güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırmayı ve daha yaşanabilir bir çevreye katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Sarvan, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek Türkiye'nin en mükemmel panellerini üretmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.