Döşemealtı Belediyesi, hizmetlerine aralıksız devam ediyor. İlçede 150 bin metrekare sıcak asfalt çalışması gerçekleştiren belediye, Türkiye'de en çok ruhsat veren ilk 3 belediye arasında yer alıyor. İnşaat Mühendisleri Odası tarafından kontrol edilen planlı yapılaşma ve deprem yönetmeliğine uygun inşaat çalışmalarıyla ilçeye yakışan yollar yapılmaya devam ediyor.

Daha önce yaptığı yollar ile en iyi alt yapı ödülüne layık görülen Döşemealtı Belediyesi, 2023 yılında yapılaşmanın yoğun olduğu ve altyapısı tamamlanan alanlarda tam 150 bin metrekare sıcak asfalt serimi gerçekleştirecek. Ayrıca, yeni ilçe genelinde bozulan yollarda da onarım ve asfalt yama çalışmaları çerçevesinde 50 bin metrekare asfalt tamir ve yama işlemi uygulanacak.

Yılın ilk asfalt çalışması Altınkale Mahallesi 5152-5153-5154'ncü sokaklar ile bağlantı yollarında başlatıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, özellikle yeni yerleşim ve nüfusun ihtiyacına göre altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda çalışmalar yaparak serme, sıkıştırma ve sıcak asfalt serim işlemlerine başladı. Altınkale Mahallesi'nde 4 sokak ve bağlantılarında asfalt çalışması öncesi serme ve sıkıştırma işlemleri yapılırken, bir yandan da sıcak asfalt atılarak vatandaşların kullanımına sunuluyor.

Döşemealtı Belediyesi ekipleri, planlamaların ardından sıcak asfalt çalışmalarının haftanın 7 günü devam edeceğini ve ilçenin tüm noktalarında çalışmaların aralıksız süreceğini açıkladı.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, vatandaşların talepleri doğrultusunda yapılan incelemelerin ardından asfalt çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Başkan Genç, nüfusun yoğun olarak yaşadığı, alt yapıları tamamlanan ve yeni yerleşimlerin arttığı bölgelerde 2023 yılı için sıcak asfalt çalışmalarına başladıklarını ve altyapısı bitmeyen cadde ve sokaklarda parke yollar ve sathi kaplama yapıldığını söyledi. Ayrıca, bozulan yollarda da onarım, bakım ve yama çalışmalarının yapıldığını ifade eden Başkan Genç, tespit edilen 50 bin metrekarelik alanda yama çalışması yapılacak.