Düzen, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Seçimlerin milletimize, ülkemize ve Antalya’mıza hayırlar getirmesini diliyorum. İktidarla muhalefetin rekabetinin kazananı daima millettir, insanımızdır. Görülmektedir ki kaybeden de bir taraf var. Kibirli yönetim kaybetti. Ötekileştirme siyaseti kaybetti. Faizci zihniyet, milletin servetine yönelen hoyratlık kaybetti.

‘‘Peki, siz niye kazanamadınız?’’ derseniz, bize uyguladıkları ambargo, televizyonlara “Saadet Partisi’ne sansür emri” vermeleri, yok sayma ve kendilerinden başka kimseye fırsat vermeyişleri; seçmenle buluşmamıza engel oldu. Ancak ne olursa olsun bizim yolumuzu yürümemize, davamıza, haklılığımıza, enerjimize, kınansak da hakkı haykırmaktan vazgeçmeyişimize engel olamazlar.

Yarından itibaren ‘‘Yeniden Bismillah!’’ diyerek, eksiklerimizin de muhasebesini yaparak yola devam edeceğiz. Adaylığının ilanından itibaren Antalya’mıza bereketle, huzurla, adaletle, dosdoğru bir yönetimle tanıştırmak için gecesini gündüzüne katarak çalışan Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Ersan Bilgin Bey’e teşekkür ediyorum.

Ve tabii ki en büyük teşekkürümüzü sahada çalışan, ter döken teşkilat mensuplarımıza etmek istiyorum. 19 ilçemizin Belediye Başkan adaylarına şükranlarımı sunuyorum. Çok zor bir dönemde sorumluluk kuşanarak ilçelerini güzelleştirmek istediler. İnsanımız bu çabayı gördü, bu seçim olmasa da gelecek seçimlerde muhakkak görecek ve takdir edecektir.

Aynı şekilde İl Başkan Yardımcılarımıza, İl Yöneticilerimize, Belediye Meclis üyesi adaylarımıza, İlçe Başkanlarımıza, İlçe Yönetimlerimize, Gençlik Kollarımıza, Kadın Kollarımıza çok teşekkür ediyorum. 55 yıldır süren yürüyüşümüz, yarın sabahtan itibaren aynı inanç, azim ve kararlılıkla devam edecek.”