Akdeniz ve Ege, dünyanın en iyi tatil lokasyonlarından biri olarak kabul ediliyor ve birçok otel 1 Haziran'dan itibaren sezonu açmaya hazırlanıyor. Ancak erken rezervasyona olan talep, işletmecileri yeni sezon için umutlandırdı. Türkiye'nin yabancı turist sayısında büyük bir artış beklenirken, Akdeniz ve Ege bölgesindeki otellerde yoğun bir yenileme çalışması gerçekleştirildi.

Bölgenin 5 yıldızlı otelleri, yaz sezonuna hazırlık çalışmalarını hızla sürdürürken, mevcut doluluk oranlarından memnun olduklarını dile getiriyorlar. Ege'deki Lucas Didim Resort Otel de kendini yenileyen ve bu yıl konuklarına farklı bir deneyim sunmayı hedefleyen otellerden biri.

Uzun yıllardır faaliyet gösteren otel, yenileme çalışmalarıyla yeni bir kimlik kazanırken, 1 Haziran itibarıyla sezonu açarak konuklarına hizmet vermeye başlayacak. Otel Genel Müdürü Ertan Kırelli, 2023 sezonu için umutlu olduklarını belirterek, "Bugüne kadar yapılan rezervasyonlara bakarak, doluluk oranlarımızın oldukça memnuniyet verici olduğunu söyleyebilirim. Ülkemize gelen yabancı turist sayısında her yıl artış var ve bu artışın devam edeceğine ve Türkiye'nin turizm sektöründe üst seviyelerde yer almaya devam edeceğine inanıyoruz" diye konuştu.