Antalya'nın Manavgat ilçesinde, Hasan Koyuncu'ya ait 3 dönümlük arazide, 95 adet zeytin ağacı kimliği belirsiz kişiler tarafından kökünden kesilerek zarar verildi. Zeytin ağaçlarının bulunduğu arazide bir kişiyle mahkemelik olduklarını belirten Koyuncu, tarlayı maddi kazanç elde etmek için kullanmadıklarını ve burada zeytin ağaçları dikerek rahmetli kayınpederinin hatırasını yaşatmak istediklerini söyledi.

Koyuncu, daha önce de aynı şekilde bir saldırıya uğradıklarını ancak bu kez kesilen zeytin ağaçlarının sayısının daha fazla olduğunu belirtti. Olayın ardından jandarmaya şikayette bulunan Koyuncu, kesim olayını gerçekleştiren kişilerin kimliğinin belirsiz olduğunu ifade etti.

Hasan Koyuncu, zeytin ağaçlarını kesen kişilere hitaben, "Bu zeytinlerden ne istediniz? Eğer gücünüz yetiyorsa benim karşıma çıkar, benimle uğraşırsınız. Allah'ınızdan bulun" şeklinde konuştu.

Manavgat Karaöz Mahallesi Değirmen Mevkiinde gerçekleşen bu olay, tarım sektöründe yaşanan sorunlara ve üreticilerin karşılaştığı zorluklara bir kez daha dikkat çekti.