22-23 Nisan 2024 tarihinde kapılarını açmaya hazırlanan “The Marginal Vision Antalya B2B Events  etkinliği, sağlık turizmi sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Yaklaşık 10  ülkeden 150  kişinin katılacağı etkinlikte, Türkiye ve Antalya’nın da tanıtımının yapılması hedefleniyor. 

Sağlık sektöründe sınırları aşan bir network oluşturma ve global medikal turizm alanında iş birliklerini güçlendirmeye yönelik özel B2B networklerin yapılacağı etkinlikle ilgili konuşan The Marginal Vision Organizatörü Yalçın Avcı, “Hastaneler, klinikler ve sağlık profesyonellerinin uluslararası arenada görünürlüğünü arttırmak, yeni iş ortaklıkları kurmak ve medikal turizm trendleri hakkında bilgi alışverişinde bulunmak için bir fırsat” diyerek Antalya’nın ev sahipliği yapacağı etkinliği anlattı.

PANELLERDE SEKTÖRE YÖN VEREN KONUŞMACILAR YER ALACAK

Ticaret Bakanlığı destekli bir event gerçekleştireceklerinin altını çizen Yalçın Avcı, “Etkinliğimiz birbirinden güzel ve özel stantlarda yer alan katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizle 2 günlük çalışma programı sunuyor. Ayrıca Devlet ve Sağlık Turizm sektörünün yer alacağı sektöre yön verecek konuşmacıların yer aldığı panellerde harika konuşmacılar yer alacak. Etkinliğimiz sağlık turizmi markalarıyla hedef kitleyi buluşturacak büyük bir güce ve kalibreye sahip” diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 03 22 At 11.49.29

Antalya'da Tünektepe Teleferik Kazası Antalya'da Tünektepe Teleferik Kazası

ULUSLARARASI AĞ KURMA FIRSATI
Katılımcı diğer ülkeler Rusya,Azerbaycan,Körfez Ülkeleri,İsviçre ,Fransa ve Belçik’nın  da katkılarıyla sektörde uluslararası bir ağ kurma fırsatının da sunulduğunu belirten Avcı, “Türkiye'nin sağlık sektöründeki konumunu; yüksek standartlı sağlık hizmetleri, uygun maliyet ve kalite dengesi, tıbbi turizmde çeşitlilik, teknolojik altyapı ve inovasyon, turistik çekicilik, hükümet desteği ve düzenlemeler belirlemektedir. Türkiye'nin sağlık sektörü, uluslararası alanda rekabetçi bir konumda bulunarak hem kaliteli sağlık hizmetleri sunma kapasitesi hem de turistik çekiciliğiyle öne çıkmaktadır” diye konuştu.