Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya'da görev yapan Başkonsolos ve Konsoloslarla bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi. Vali Yazıcı, toplantıda yaptığı konuşmada, "2023 sezonunda çok başarılı ve güzel bir turizm sezonu geçireceğiz" diyerek umutlarını dile getirdi.

Vali Yazıcı, Başkonsolos ve Konsolosların uzun süredir Antalya'yı tanıdıklarına dikkat çekerek, "Sizler bu ülkenin turist sıralamasında en üstlerdesiniz ve Antalya'da ikamet eden vatandaşlarınız var. Rusya, Ukrayna ve Kazakistan başta olmak üzere çok sayıda ikamet izni sahibi vatandaşınız var. Ayrıca bu ülkelerden şehrimizi turizm amaçlı ziyaret eden çok sayıda turisti de ağırlıyoruz. Bu nedenle, kendi vatandaşlarınızın yaşadığı sıkıntılar sizlere intikal ediyor. Hem ikamet eden hem de gezmek için gelen vatandaşlarınızın sıkıntılarıyla ilgilenmek göreviniz" dedi.

Vali Yazıcı, turizmin ön şartının güvenlik olduğunu vurgulayarak, "Turizmin bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz ancak turistler güvenli olmayan bir yere seyahat etmezler. Bu nedenle turizmin ön şartı güvenlik ve bu konuda Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz başta olmak üzere tüm ekiplerimizle etkin bir şekilde çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Yaz sezonunun yaklaştığını belirten Vali Yazıcı, "İnşallah hep birlikte turizmin başkenti Antalya'mızda güzel bir sezon geçireceğiz. Bu sezonda dünyanın birçok farklı noktasından milyonlarca misafirimizi ağırlayacağız. Misafirlerimize denizin, kumun ve güneşin en eşsizini ve turizm hizmetinin en kalitelisini vereceğiz. Misafirlerimizi Antalya'mızda en iyi şekilde ağırlayacağız" ifadelerini kullandı.

Antalya'nın turizmin başkenti olduğu bilinciyle çalışmalar yürüttüklerine vurgu yapan Vali Yazıcı, "Turizm konusunda verdiğimiz emeğin karşılığını her yıl artan turizm verilerimizle alıyoruz. Ancak bu bir ekip işi ve biz tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla Antalya'nın turizmin başkenti olduğu bilinciyle çalışmalarımızı yürütüyoruz" dedi.