Geleceğin Yapay Zekâ Mühendisleri Yetişecek Geleceğin Yapay Zekâ Mühendisleri Yetişecek

Türkiye’nin 8. Özel Kadın Doğum Hastanesi ve aynı zamanda Sağlık Bakanlığı tarafından 2024 yılında anne sütü yeni doğan yoğun bakım değerlendirmesinde Antalya 1.’liğinin sahibi olan Vitale Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'nde, Selami ve Buse Değirmenci çiftinin 26 haftalık 755 gram ağırlığında bebekleri dünyaya geldi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Fuat Şengör yeni doğan servisi ile yoğun bakımda görevli doktor ve hemşire ekibine teşekkür ederek, “Bu zorlu süreçte sabrettiler, ekibe güvendiler. Sonuçta emeklerimiz boşa çıkmadı. Bizim için en büyük mutluluk annenin ve bebeğin sağlığı ve mutluluğudur” şeklinde konuştu.

“Uzun Sürecin Ardından Mercan Çınar’ı Ailemize Sağlıkla Teslim Ettik”
Vitale Hastanesi’nde düzenlenen basın toplantısının ardından basınla buluşturulan Mercan Bebek, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali Fuat Şengör ile Yenidoğan Uzmanı Doç. Dr. Ali Annagür tarafından mezuniyet belgesiyle ödüllendirildi. Hayatındaki ilk mezuniyetini Vitale Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi’nden taburcu olarak yaşayan Mercan Bebek hakkında konuşan Doç. Dr. Ali Annagür, “Hastamız 755 gram dünyaya geldi. 26 haftalıktı ve 92 gün yenidoğan yoğun bakım ünitemizde kaldı. Uzun süren bu sürecin ardından Mercan Çınar’ı ailemize sağlıklı bir şekilde teslim ettik’ dedi.

“Benim Çocuğum Mucize Bir Bebek”
27 yaşında olan Buse Değirmenci, 755 gram doğan bebeğinin yenidoğan yoğun bakımdan çıkana kadar geçen sürecin oldukça zor geçtiğini söyleyerek, “Çok şükür Mercanımız sağlıkla kucağımızda. Başta hocam ve diğer çalışan personeller sayesinde bu zorlu süreci atlattık. Benim çocuğum mucize bir bebek yani ben mucizelerin gerçek olduğuna inanıyorum. Onu sağlıkla kucağımıza aldığımızı için çok mutluyum” diyerek duygularını ifade etti. Babası Selami Değirmenci’nin çalıştığı için katılamadığını belirten Anne Buse Değirmenci, 755 gram doğduktan sonra Mercan Çınar’ın en son 3 kilo 100 grama geldiğini söyledi.

Editör: MELİS METİN