TÜRK POLİS TEŞKİLATI 179 YAŞINDA TÜRK POLİS TEŞKİLATI 179 YAŞINDA

Antalya Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu; derneğin kuruluşunun birinci yıl dönümünde Antalya Valisi Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti. 
 
Birinci yıl dönümünde Antalya Valisi Sayın Hulusi Şahin’i Başkan Güldal Siğinç önderliğinde makamında ziyaret eden Antalya Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu, derneği kuruluş amaçlarını, bugüne kadar hayata geçirdikleri projeleri Vali Hulusi Şahin’e aktardı.  
 
Antalya Halkla İlişkiler Derneği; meslek profesyonellerinin katkılarıyla, Antalya’nın sahip olduğu tüm değerleriyle ve layıkıyla tanıtılması, Halkla İlişkiler mesleğinin doğru anlatılması ve hak ettiği etkin konuma yerleştirilmesi adına çalışmalar yapmak üzere 3 Nisan 2023 yılında yedi kurucu üyeyle uzun yolculuğa çıkarak bir yılı geride bıraktı.  

Antalya Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu; Başkan Yardımcısı Aylin Ayaz Yılmaz, Genel Sekreter Ayşen Ovalı Binbir, Mert Batu, Sinemyis İşbaşı, İlay Erdeve Erdem ve Itır Elif Bayarı, birinci yıl dönümünde Başkan Güldal Siğinç önderliğinde Antalya Valisi Sayın Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti. Derneğin kuruluş amaçlarını, bugüne kadar hayata geçirdikleri projeleri Vali Hulusi Şahin’e aktaran heyet, Valiliğin Antalya tanıtımıyla ilgili çalışmalarının planlama, uygulama, duyurulma ve ihtiyaç duyulan her alanda görev almaya hazır olduklarını ifade etti. 


“Sivil toplum kuruluşları şehirlerin gelişme enerjileridir” 
Antalya Valisi Sayın Hulusi Şahin ise; “Antalya Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biridir. Tarihi değerleri, iklimi ve doğal güzellikleriyle namütenahi bir güzelliğe sahiptir. Antalya Halkla İlişkiler Derneği bu şehrin doğru tanıtımında bizlerin, birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağımız, alanında uzman kıymetli üyeleriyle çok önemli bir görev üstlenmiştir. Antalya Halkla İlişkiler Derneği’nin kuruluşunun 1. yıl dönümünde, bir araya gelmemizden çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Sivil toplum kuruluşları şehirlerin gelişme enerjileridir. Şehrimizin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu inançla, Antalya için birlikte keyifle çalışmayı ümit eder, birinci kuruluş yıl dönümünü kutlarım” sözleriyle dile getirdi.   

“Şehrin etkin, bilinen, güvenilen, aranılan ve saygı gösterilen meslek örgütü konumuna ulaştık” 

Valilik ziyaretinin ardından, Antalya Halkla İlişkiler Derneği’nin ilk kuruluş toplantısını da gerçekleştirdikleri Kaleiçi’nde RuinAdalia Hotel’e geçen Yönetim Kurulu Üyeleri, gelecek dönem çalışmaları hakkında planlama ve görev paylaşımları için Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Başkan Güldal Siğinç; “Birinci yılımızda şehrin etkin, bilinen, güvenilen, aranılan ve saygı gösterilen bir meslek örgütü konumuna ulaşmış olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz. Birinci yıl hedeflerimizin tamamına ulaştık. İki dönem Halkla İlişkiler eğitimlerimizle sektör profesyoneli arkadaşlarımızla mesleki anlamda çok doyurucu zamanlar geçirdik” diye konuştu.  

“Üniversiteli beş gencin eğitimine katkıda bulunduk” 

Şehirdeki kamu kurum ve özel kuruluşlarında görevli meslektaşları da tanıma fırsatı yakaladıklarını belirten Siğinç sözlerine şöyle devam etti: “TEV - AHİD Öğrenim Bursu ile Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi beş genç arkadaşımızın üniversite eğitimine katkıda bulunduk. Çeşitli önemli etkinlikte paydaş olarak yer aldık. Bizzat hayata geçirdiğimiz etkinlik ve projelerde önemli konuklar ağırladık. Bu bir yıllık verimli sürecin ardından bugün, mutlulukla ve gururla, yola çıktığımız kurucu üyelerimize ve bir yıl boyunca yolculuğumuza katkı koyan tüm değerli üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzdeki dönem için yepyeni projelerle karşınızda olmak ve faydalı üretimlerle adımızdan söz ettirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz, edeceğiz.”