Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın direktifleriyle, Antalya Emniyet Müdürlüğü, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele kapsamında kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan operasyonlar sonucunda Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez ve Alanya ilçelerinde önemli başarılara imza atıldı.

Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu

Operasyonlar kapsamında toplamda 545.000 adet dolu/boş makaron/sigara, 14.600 litre karışım akaryakıt, 990 adet elektronik sigara ve 85 litre likit, 360 adet puro, 403 adet gümrük kaçağı güneş gözlüğü ve 209 adet saat, 75 kilogram kıyılmış tütün, 90 adet cinsel içerikli ilaç, 2 adet ruhsatsız tabanca ve 1 adet sigara dolum makinesi ele geçirildi.

Bu operasyonlarda toplam 17 şüpheli "5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu Muhalefeti ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet" suçlamasıyla adli işlemlere tabi tutuldu.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, kaçakçılık faaliyetlerini gerçekleştirenleri tespit ederek, vergi kayıplarını önlemek için kararlılıkla çalışmalarını sürdürecek. Toplumun huzur ve güvenliğini sağlama misyonu doğrultusunda, kaçakçılıkla mücadele alanında adımlarını atmaya devam ediyor.

Kamuoyuna duyurulur.

Editör: MELİS METİN