Antalya’da, psikolojik sorunları olduğu öğrenilen bir şahıs, silahla rastgele ateş açarak kendisini eve kilitledi. Şikayet üzerine adrese gelen polislere de silahla karşılık veren şahıs, özel harekat polislerinin de müdahalesi sonucu 4 saat sonra saklandığı seranın içerisinde yakalandı.

Olay, Fatih Mahallesi Koca Ahmet Sokak'ta akşam saat 22.00 sıralarında meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Mutafa Ş. (33) isimli şahsın sağa sola ateş açarak kendisini eve kilitlediğini tespit etti. Silah sesleri üzerine ihbar eden vatandaşların şikayeti üzerine bölgede çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Şahıs, kendisini almak isteyen polislere de silahla karşılık verince olay yerine özel harekat timleri çağrıldı. Polis ekipleri, çelik yeleklerini giyerek evin çevresini abluka altına aldı. Şahsın yakalanması için tüm güvenlik önlemleri alınırken bölgede vatandaşların da güvenliği için kimsenin yaklaştırılmadığı bölge drone ile havadan da kontrol edildi.

Yaklaşık 4 saatlik müdahale sonucunda Mustafa Ş., saklandığı seranın içerisinde yakalandı. Şahsın, olay sırasında yakınlarına zarar verme amacı taşıdığı iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.