Antalya İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşen seyahatte, iş insanları işbirlikleri kurmak üzere temaslarda bulundu. 

Heyetin ilk ziyareti Başkent Podgorica’da bulunan Türkiye Cumhuriyeti Montenegro Podgorista Büyükelçiliği’ne oldu. ANTİAD Başkanımız Bilal Köleoğlu ile heyetimiz Türkiye Cumhuriyeti Montenegro Podgorista Büyükelçisi Barış Kalkavan’a yaptığı ziyarette; Karadağ Türk Ticaret Odası (MONTENEGRO TURKCHAM) Başkanı Burhan Genç ve yönetim kurulu ile bir araya geldi. Karadağ -Türkiye ilişkileri, güncel uluslararası ilişkiler ve bölge hakkında ticari yatırımların konuşulduğu görüşmenin ardından ANTİAD heyeti, şehrimizin takımı Antalyaspor atkısı, yöresel turunç reçeli ve günün anısına hediye takdimi yaptı. 

TİCARET ATAŞESİNE ZİYARET
Pazar araştırması yapmak ve yeni ticari ilişkiler geliştirmek amacıyla Karadağ'a giden heyetin ikinci durağı ise; Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı Montenegro Podgorista Ticaret Müşavirliği oldu. Türkiye Cumhuriyeti Ticari Ataşesi Erdal Karaömeroğlu’yla bir araya gelen ANTİAD heyeti, bölgenin özellikleri ve ticareti hakkında bilgiler aldığı görüşmenin ardından Ticari Ataşemiz Erdal Karaömeroğlu’na günün anısına hediye takdimi yaptı. Antalyalı heyet, Türk Ticaret Odası ve Ticaret Ataşeliği görüşmelerinin ardından akşam yemeğinde bölgedeki iş insanlarıyla bir araya geldi. 

Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi Açılışı Yapıldı Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi Açılışı Yapıldı

“HER İKİ ÜLKE İÇİN GÜZEL İŞBİRLİKLERİ OLACAK”
Çok verimli bir seyahat gerçekleştirdiklerini söyleyen Antalya İş İnsanları Derneği Başkanı Bilal Köleoğlu; “Karadağ’ın ticari ve yatırım fırsatlarının konuşulduğu görüşmeler oldukça verimli geçti. Ülkeler arasında ilişkilerin görüşüldüğü görüşmenin ardından akşam yemeğinde yeniden bir araya geldik. Ayrıca bölgede ticaret yapan iş insanlarıyla da görüşme ve temas kurma şansını yakaladık. Her iki ülke için güzel müjdelerin verileceği bir seyahat oldu. Bizleri evimizde gibi hissettiren, bizleri konuk eden herkese ve seyahatimize katılan tüm üyelerimize teşekkür ederiz” dedi.

Gezinin ikinci gününde üyeler ve aileleri Montenegro turunda eğlenceli vakit geçirdi. Bu turun ardından bölgede iş yapan ANTİAD üyesi Ebru Karaca Şen’in satışa sunduğu projeyi, tüm üyeler yerinde inceledi.

Editör: MELİS METİN