İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adıyaman'da depremzedelerin yanında olduklarını ve onları asla yalnız bırakmayacaklarını söyledi. Soylu, Adıyaman Valiliği Afet Koordinasyon Merkezi'ne geçerek burada değerlendirme toplantısı yaptı.

Toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Soylu, 6 Şubat depreminin üzerinden 63 gün geçtiğini ve bu süre içinde bölgedeki kamu kurumları, belediyeler, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların desteğiyle yaraları sarmaya devam ettiklerini belirtti. Soylu, Adıyaman'da yapılan değerlendirme sonucunda, enkazların yüzde 72'sinin kaldırıldığını ve acil yıkılacak olan binaların bayramdan önce tamamlanacağını söyledi.

 Ayrıca, çadır kentlerdeki vatandaşların standartlarını yükseltmek için çalışmaların devam ettiğini ve Ramazan hazırlıklarının yapıldığını açıkladı. Eğitim konusunda da Milli Eğitim Bakanı'nın bütün bölgeleri gezerek eksiklikleri kapatmaya çalıştığını belirten Soylu, sınavlara hazırlanan öğrencilere yönelik çadır ve konteynır kentlerde örnek çalışmalar yapıldığını vurguladı.

Bakan Soylu, "Buradaki vatandaşlarımız, kardeşlerimiz başlarını sıcak yuvaya sokana kadar yalnız bırakmayacağız" diye konuştu.