Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’yı Vodafone Sultanlar Ligi'nde temsil eden Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop’un maliyetinin üç kat arttığını ve bu durumun devam edemeyeceğini belirterek, kentin tüm kurum, kuruluş ve özel sektör temsilcilerinden takıma acil destek çağrısında bulundu.

Antalya’yı dünyanın en iddialı liglerinden biri olan Vodafone Sultanlar Ligi'nde temsil eden Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, ilk sezonunu 32 puanla 8. sırada tamamladı ve play-off mücadelesine kalmayı başardı. Ancak Belediye Başkanı Uysal, takımın yıl içindeki maliyetinin üç katına çıktığını ve bu durumun sürdürülebilir olmadığını ifade etti.

ANTALYA LİMANININ ONUR KONUĞU: TCG NUSRET N-16 ANTALYA LİMANININ ONUR KONUĞU: TCG NUSRET N-16

Başkan Uysal, takımın sadece spor alanında değil, aynı zamanda Antalya'nın spor turizmindeki marka değerine de önemli katkı sağladığını vurguladı. Bu nedenle, takımın büyüyerek devam etmesi için kentin tüm kesimlerini desteğe çağırdı.

Süleyman Evcilmen Spor Salonu'nda dolu tribünlere oynayan takımın, Antalya'nın spor turizmi için önemli bir unsura dönüştüğünü belirten Başkan Uysal, destek vermek isteyen kurum, kuruluş ve özel sektör temsilcilerini bu hafta sonuna kadar kararlarını bildirmeye çağırdı.

Editör: MELİS METİN