Antalya Gazeteciler Cemiyei (AGC) ''Türkiye'de siyasi seçim kampanyalarının başlamasıyla birlikte, siyasi partilerin basınla ilişkilerinde etik değerlere uyulması gerektiği önemle vurgulanmaktadır. Ancak bazı siyasi partiler, basında kendilerine yer bulmak için etik dışı yöntemlere başvurabilmektedir. Büyük Birlik Partisi (BBP) Kepez İlçe Teşkilatı'nın bu gün elektronik posta adresinden basın yayın kuruluşlarına gönderdiği "basın toplantısına davet" yazısıyla büyük bir sıkandala imza atmıştır. Gönderilen davet yazısında fiyat tarifesi belirtilerek, basın kuruluşlarının katılımı karşılığında ödeme yapılacağına dair bir ifade de yer almıştır'' denildi.

Açıklamaya şu şekilde devam edildi;

Anadolu basını hiçbirzaman satılık değildir. Gelişi güzel il-ilçe başkanı atamaları basın ve demokrasi için bir tehdit oluşturmakta olup Bilgi, kültür ve görgüden yoksun kişilerin siyaset kurumunun yönetimine gelmesinin demokrasimize hizmet edemeyeceği ayrıca, böylesine ahlaksız bir teklifin sadece parti yönetimi tarafından değil, bir büro çalışanı tarafından bile yapılamayacağı, yaşanan bu olayın ahlaksızlık boyutunda olduğu açıkça görülmektedir.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, bu ahlaksız teklifin kınandığı ve sorumluların derhal gereğinin yapılması gerektiği ifade edilmiştir. Ayrıca, bu tür olayların basının tarafsızlığı ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından tehlikeli olduğu ve basının siyasi çekişmelerin aracı olarak kullanılmasına izin verilmemesi gerektiği vurgulanmıştır.