CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sarıyer'de CHP il binasına silahlı saldırı düzenlendiğini belirterek, "Güvenlik güçlerinin binamızda yaptığı incelemeye göre binamızda kurşun izi yok. Savcılık olayla ilgili soruşturma devam ediyor."

Canan Kaftancıoğlu, CHP il binası önünde düzenlediği basın toplantısında, Sarıyer'de CHP il binasına silahlı saldırı düzenlendiğini bildirdi. “Bugün saat 05.00 sıralarında TEM otoyolundan Edirne istikametine gelen bir otomobil il binamızın önünde 7-8 el ateş etti. binamızda kurşun izi yoktur.Olayla ilgili savcılık soruşturması devam etmektedir.İYİ Parti İl Başkanımız ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.Süreci kendisi ile değerlendirip uğurladıktan sonra tarafınıza yazılı olarak bilgi verdim."

"Saldırı olacağına dair hiçbir bilgimiz yoktu"

Kaftancıoğlu, "İl genel merkezimize saldırı olacağı bilgimiz yoktu. İYİ Parti'ye yönelik saldırının ardından bu tür saldırıları tahmin etmesek de bu tür saldırılar olursa şaşırmayacağımızı biliyorduk. Bunun il binası olup olmadığını soracak olan bu saldırının kim tarafından ve niçin yapıldığını sizler kadar biz de merak ediyoruz.”

"Bir haftada iki siyasi parti binası hedef alındı"

Kaftancıoğlu ayrıca, "Geçen hafta İYİ Parti il ​​binasına düzenlenen saldırı ve bu sabah il binamızın önünden ateşlenen silahlar, bekçi olmasaydı hepimiz için tatmin edici bir açıklama olabilirdi. Bir hafta içinde İstanbul'da iki siyasi parti il ​​merkezi önünde meydana gelen olaylarda, biraz matematik bilirim, belki Cumhur İttifakı'nın küçük ortağı kadar değil ama dünyanın en büyük ikramiyesini kazanma ihtimali muhtemelen daha düşük. "

"Vali, soruşturmanın devam ettiğini ve kamera görüntülerini incelediklerini bildirdi"

Kaftancıoğlu, "İstanbul Valiliği ile de görüştüm. Olayla ilgili inceleme ve kamera görüntülerinin incelendiğini söylediler. Bize haber vereceklerini söylediler. Saldırı sırasında Ankara'daydım ve hemen olay yerine gittim. İstanbul'a doğru yola çıktık. Parti liderimizle o saatten beri irtibat halindeyiz." İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım da CHP il binasını ziyaret etti.