Milliyetçi Hareket Partisi’nden, Cumhur İttifakı’nın Alanya Belediye Başkanı adayı Adem Murat Yücel, seçim sahalarına indi. Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü ile Alanya Belediye Başkanı adayı Adem Murat Yücel, ilçenin seçim startını el ele büyük bir coşkuyla verdi. Kestel Düğün Salonunda düzenlenen seçim startı buluşmasına Cumhur İttifakının adayları meşaleler ve alkışlar arasında geldi. Cumhur İttifakı’nın siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı coşkulu buluşmada konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Onur Temel, Cumhur İttifakı’nın Alanya Belediye Başkanı adayı Adem Murat Yücel ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü’ye seçim çalışmalarında başarılar diledi. Temel, “Alanya, Adem Murat Yücel bizim. Türkiye hepimizin. Antalya’da Hakan Tütüncü de bizim. Türkiye hepimizin.” dedi.

ANTALYA HEPİMİZİN

Antalya’da 19 ilçede çıkılan seçim yolculuğunu ele ele, omuz omuza sürdüreceklerini belirten AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin de, “Cumhur İttifakı’nın Alanya Belediye Başkanı adayı Adem Murat Yücel’e başarılar diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Hakan Tütüncü’ye de 15 yıldır Kepez’de gösterdiği üstün başarısını, enerjisini, azmini, heyecanını büyükşehirde de, omuz omuza 19 ilçe belediye başkan adaylarımızla beraber götüreceğine inancımız tamdır. Çıkmış olduğu yolda başarılar diliyorum.” diye konuştu.

ALANYA’YA SEVDAMIZ VAR

Cumhur İttifakı’nın belediye başkanı adayı olmaktan büyük gurur duyduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı adayı Adem Murat Yücel de,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye şükranlarını dile getirerek, konuşmasına başladı. İlk belediye başkanı olduğunda 28 yaşında olduğunu belirten Yücel, ömrünün yarısını hizmete adadığını söyledi.   “Enerjimiz var, gücümüz var, kudretimiz var, tecrübemiz var, her şeyden önce Alanya’ya sevdamız var, hizmet aşkımız var.” diyerek sözlerini sürdüren Yücel, “Biz koltuk sevdalısı değil memleket sevdalısıyız. Halkımızın sevdası, desteği bizi bugünlere taşıdı. Bugünlere anlımız ak, vicdanımız rahat olarak geldik. Bugünden sonrada mütevazilikten, dürüstlükten, doğruluktan şeffaflıktan ayrılmadan Alanya’ya hizmet etmeye devam edeceğim. Cumhur ittifakının tüm paydaşları, farklı partiden tüm arkadaşlarımızla yeniden omuz omuza, gönül gönüle verdik. Kentlisiyle köylüsüyle, yerlisiyle yabancısıyla tek yürek olduk. Hep birlikte Alanya’nın geleceğine yürüyoruz. Rabbim yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Partimizin üretken belediyeciliği, AK Parti’nin gerçek belediyecilik anlayışını birleştirip, ustalık dönemimizde Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla Alanya’mıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. “ dedi.

Yücel, “31 Mart’ta Alanya Cumhur İttifakı diyecek, Alanya, Adem Murat diyecek. Alanya, Hakan Tütüncü diyecek. Kazanan sadece Adem Yücel olmayacak. Kazanan sadece Hakan Tütüncü olmayacak. Kazanan Alanya olacak, Antalya olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

BU BULUŞMA 31 MART ZAFERİNİN MÜJDECİSİ

KONYAALTI’NIN SPORCULARI SERTİFİKALARINI ALDI KONYAALTI’NIN SPORCULARI SERTİFİKALARINI ALDI

Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü de, bu buluşmanın aydınlık yarınların müjdecisi, 31 Mart zaferinin müjdecisi olduğunu söyledi. Tütüncü, “Bu Adem Başkanımızın, memleket sevdasına, Alanya aşkına verilen bir kıymetin gecesidir. “ dedi. 31 Mart’ın hem Alanya, hem de Antalya Büyükşehir için şiir gibi bir zaferle neticelenen yeni bir dönemin kapılarını aralayacağına değinen Tütüncü, “Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’nın hem ulaşım, hem alt yapı sorunlarına, hem kanalizasyon sorununa, gücüne güç katacak bütün sosyal projelere, bütün üst yapı projelerinde Alanya Belediyesinin yanında olacak. Adem Murat Başkanımın, yanı başında olacak. Çünkü bizim bir sevdamız var. Oda insanımıza hizmet etmek. İnsanlarımızın yaşadığı şehirler sevinç, muhabbet üreten şehirler olmalı… Bu güzel şehirlerin her biri ayrı bir güzelliğe sahip marka olmalı... Biz bunun için çalışıyoruz. Rabbim yolumuzu yolculuğumuzu açık etsin. “ diye konuştu.

KAZANAN ALANYA OLACAK, ANTALYA BÜYÜKŞEHİR OLACAK

Tütüncü, Alanya’nın Osmanlının kendisine donanma merkezi seçtiği, büyük hayallerin kurulduğu, Akdeniz’in tamamıyla bir Türk gölü haline gelmesi ülküsünün idealinin yollara düşürüldüğü, denizlere çıkartıldığı bir coğrafya ve büyük kumandan Barbaros Hayrettin Paşa’nın şehri olduğunu  söyledi. Alanya’nın tarih boyunca büyük hayalleri yollara düşürenlerin şehri olduğuna değinen Tütüncü, “Tarihimizden aldığımız o ilhamla biz büyük düşünenlerin yanında olacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız bilge liderimiz Devlet Bahçeli’nin ve onların ekiplerinin yanında aslan gibi duracağımız bir dönemin başındayız. Burada bu heyecanla varız. Kazanan Alanya olacak… Kazanan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin insanları olacak. 31 Mart’ta kazanan Adem Murat Yücel olsun, Alanya olsun, Antalya Büyükşehir Belediyesi olsun. “ dedi.

Editör: MELİS METİN