Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya'da yaşayan Roman vatandaşlar için 8 Nisan Dünya Romanlar Günü münasebetiyle Antalya Valiliği tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Programda yaptığı konuşmada, farklılıkların bir zenginlik olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, Roman vatandaşlarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Vali Yazıcı, iftar programında yaptığı konuşmada, 8 Nisan'ın Roman vatandaşlarının sorunlarının çözümüne hız verilmesi, farklılıkların ortadan kaldırılması ve Roman kültürünün korunarak yaşatılması amacıyla Dünya Romanlar Günü olarak ilan edildiğini belirtti. Vali Yazıcı, Antalya'nın tarih boyunca farklılıkların huzur ve güven içinde yaşadığı bir şehir olduğunu ve birlikte yaşama kültürünün geliştiği bir örnek şehir olduğunu söyledi.

Vali Yazıcı, "Farklılıklarımızın bizim en büyük zenginliğimiz olduğunun bilincindeyiz. Bu yüzden her zaman ve her şartta kardeşçe, dostça huzur ve güven içinde yaşadığımız coğrafyamızda bundan sonra da aynı şekilde yaşayacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.

Programda, Vali Yazıcı'nın konuşmasının ardından akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı. Roman vatandaşlarla bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Yazıcı'nın ev sahipliğinde düzenlenen programa, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Cengiz Büyükgebiz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Antalya Yeni Nesil Romanlar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Fatma Şirin, mahalle muhtarları ve çok sayıda Roman vatandaş katıldı.