Zonguldak'ta merkezi sistemdeki teknik arıza nedeniyle ezan geç kalkınca iftarını bozmak isteyen vatandaşlar şaşkına döndü. Sorun çözüldükten sonra geç de olsa ezan okundu.

Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala Zonguldak'ta vatandaşlar saat 19.41'de iftar sofralarına oturdu. Ancak merkezi sistemdeki teknik bir arıza nedeniyle ezan zamanında okunamadı. Genellikle Ramazan ayında ezanın erken okunması nedeniyle oruç kazaları yaşanırken bu sefer tam tersi oldu.

Vatandaşlar, akşam ezanının okunması için dakikalarca bekledi. Ancak ezan gelmeyince herkes ezan okunup okunmadığını telefonlarına bakmaya başladı.

Daha sonra ezan okunmasının teknik bir arızadan kaynaklandığı öğrenildi. Müftülük yetkilileri yaşanan rahatsızlıktan dolayı vatandaşlardan özür diledi. Müftü Aşır Durgun, merkezi sistemdeki teknik arıza nedeniyle bazı camilerde ezan okunamadığını bildirdi. Durgun, "Meslektaşlarımız adına vatandaşlarımızdan özür dileriz. Çok şükür iftarda bir sıkıntı yaşanmadı. Böylesine mübarek bir gecede böyle bir olay yaşandığı için üzgünüz ama tamamen teknik bir arızaydı."

Ezanın geç okunduğunu fark eden Zülküf Aydın, "Bugün bir karışıklık olduğunu anladık. Kendi saatimizde bir yanlışlık olabilir diye düşündük ama sonradan gecikme olduğunu anladık. Her zamanki gibi. Hızlıca bugün de ezan sesini bekledik."