Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü; Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin yasadışı oluşumların tuzağına düşmelerini engellemek, terör örgütlerinin propaganda yöntemlerinden korumak, suç odaklarının sıklıkla istismar ettikleri burs sistemi, konaklama, barınma ve yurt ihtiyaçlarının karşılanması hakkında doğru ve etkin bir şekilde bilgilendirme yaparak örgüt propagandalarını etkisiz hale getirmek, öğrenci ve aileleri ile samimi diyalog kurmak amacıyla “GENÇLERLE BERABERİZ” projesi yürütüyor.

Kepez’in Sultanları Takımı Netleşiyor Kepez’in Sultanları Takımı Netleşiyor

Proje kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü personeli ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla Akdeniz Üniversitesi kampüsü içerisinde 5 sportif faaliyette “Voleybol, Basketbol ve Futbol” müsabakaları gerçekleştirildi. 

Spor etkinliklerinde üniversite öğrencileriyle birebir iletişim kurularak polis-öğrenci ilişkileri kuvvetlendirildi, art niyetli kişi ve gruplar hakkında bilgilendirme yapıldı. Etkinliklere katılan öğrenciler; bedeni ve ruhu zinde tutan bu tarz sportif faaliyetlerde, müsabakalarda Polislerle bir araya gelmekten büyük keyif aldıklarını dile getirdi.

Editör: MELİS METİN