Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Ziraat Türkiye Kupası'ndan elendikleri için üzgün olduklarını ve kupayı kazanmak istediklerini söyleyerek, "Bundan sonraki fikstürümüz bizim için daha iyi olacak. Kafamızı kaldırıp devam edeceğiz" dedi.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Finali'nde evinde Medipol Başakşehir'e 3-2 yenilen Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, basın toplantısında yaptığı açıklamada, maça iyi başladıklarını ve ilk yarıda üstün olduklarını ancak savunmada hatalar yaptıklarını ve iki gol yediklerini belirtti. İkinci yarıda da istekli başladıklarını ve 2-2'yi bulduklarını, gol pozisyonlarına girdiklerini ama savunmada bir hatadan dolayı 3. golü yediklerini söyledi.

Maçta VAR'dan gelen penaltı kararının doğru olduğunu düşündüğünü söyleyen Buruk, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta'nın açıklamalarından memnun olduklarını ve yapılan kararların yanlış olduğunu düşündükleri kırmızı kart kararlarının doğrusunun kırmızı kart olduğunu belirtti.

Galatasaray'ın genel olarak oyununun iyi olduğunu ifade eden Okan Buruk, ligde şampiyonluğun hedeflendiğini ve daha iyi performans sergileyeceklerini düşündüğünü söyledi. Sonucun ligdeki durumlarını nasıl etkileyeceği sorusuna ise "Ligde 6 puan öndeyiz. Bundan sonraki fikstürümüz bizim için daha iyi olacak. Kafamızı kaldırıp devam edeceğiz" diyerek cevap verdi.