Türkiye’nin en sıcak noktası olarak kayıtlara geçen Sarıcakaya’da vatandaşlar, 49,5 dereceye kadar ısınan ilçede serinlemek için havuz keyfi yapıyor.

Eskişehir’e bağlı Sarıcakaya ilçesi, geçtiğimiz günlerde ölçülen 49,5 santigrat derece ile Türkiye’nin en sıcak noktası oldu. Yüksek sıcaklık altında kalmak istemeyen bazı vatandaşlar evlerine kapanırken, serinlemek isteyen vatandaşlar ise ilçedeki havuza akın etti. Bitki ve meyvelerin bile zararlı güneş ışınlarından etkilenerek, verim düşürdüğü ilçede havuz keyfi yapan vatandaşlar, hem serinledi hem de keyifli anlar yaşadı.

“Sıcaklıkta Antalya’yı da geçtiğimize göre havuz sezonu kasım ayına kadar uzayabilir”

Geçtiğimiz günlerde termometrelerin 49,5 dereceyi gösterdiği ve sıcaklık rekorunun kırıldığı Sarıcakaya ilçesinde havuz işletmeciliği yapan Metin Tümsek, vatandaşların işletmeye yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Sıcaktan bunalan vatandaşların havuza gelerek, soğuk suda serinlediklerini dile getiren Tümsek, “Biz, buradaki sıcaklığı en yakından hissedenlerdeniz. Eskişehir ve Sarıcakaya halkının en çok tercih ettiği noktalardanız, yoğunluk yaşıyoruz. Bu imkana sahip olmayan insanlar serinlemek için suyu ya da dere kenarı seçiyorlar. Özellikle yoğunluğumuz hafta sonları oluyor ama hafta içinde de yoğunluğumuz var. Kapasitemiz 200 ila 300 kişi civarında. Bu kapasiteyi dolduruyoruz, bütün misafirlerimizi ağırlamaya çalışıyoruz. Sarıcakaya’daki tek aqua park olarak tüm halkımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Hafta sonları tüm kapasitemiz dolduruyoruz hafta içleri de 100-200 kişiyi ağırlıyoruz. Hafta sonları dediğim gibi bu rakam 300-500 kişiye kadar çıkabiliyor. Benim tahminim sezonun eylül ayı gibi bitmesiydi ama sıcaklıkta Antalya’yı da geçtiğimize göre sezonun ekime hatta kasıma kadar uzayacağını düşünüyorum. Eğer sıcaklar böyle devam ederse seni bir yeni havuz daha ekleyeceğim” dedi.