Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılında 15. Yaşını kutlayan Perdesan Jaluzi, iş ortaklarıyla beraber Belek Bellis Deluxe Otel’de hem eğitim hem de kutlama töreni düzenledi. Türkiye’nin çeşitli illerinden Şişecam ısıcam yetkili cam firmaları, alüminyum kapı, pencere ve cam balkon sistemlerinde sektöründe öncü 85 firmanın katılımıyla gerçekleşen ve iki gün süren etkinlikte ğitim programının konukları ise Şişe Cam Franchise ve Sanayici Satış Müdürü Hüseyin Sefa Ertan ile MK Danışmanlık Firması Kurucusu Ekonomist Dr. Metin Karabudağı oldu. 

CAMIN DÜNYA PAZARINDAKİ YERİ VE ÖNEMİ ANLATILDI
Perdesan Jaluzi’nin Kurucusu ve Genel Müdürü Serdar Yayla’nın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik; Perdesan Jaluzi’nin başarı hikayesi sunumuyla devam etti. Şişe Cam Franchise ve Sanayici Satış Müdürü Hüseyin Sefa Ertan’ın, “Yasal Düzenlemeler Gereği Doğru Cam Uygulamaları ve Camın Geleceği” sunumuyla devam eden etkinlikte konuşmacı Hüseyin Sefa Ertan, camın doğru kullanımına, alanlarının çeşitliliğine, sürekliliğine, cam uygulamalarında “sürdürülebilirlik ilkesine vurgu yaparak camın dünya pazarındaki önemini vurguladı.

EKONOMİST DR. KARABUDAK’TAN TÜRKİYE’NİN EKONOMİK SÜRECİ SUNUMU
Eğitimin ikinci oturumunda ise MK Danışmanlık Firması Kurucusu Stratejik Danışmanlık Uzmanı Ekonomist Dr. Metin Karabudak kürsüye çıktı ve “Türkiye’nin Dünü, Bugünü ve Yakın Geleceğinin Ekonomik Süreçleri” hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Karabudak; sunumun ardından katılımcıların sorularını yanıtladı. Programın sonunda ise Perdesan Kurucusu ve Genel Müdürü Serdar Yayla ile Perdesan Genel Müdür Yardımcısı Melike Yayla, konuşmacılara teşekkürlerini sunarak günün anlamını yansıtmak amacıyla Şişecam, Paşabahçe Cumhuriyet 100. Yıl özel koleksiyonundan hediyeler takdim edildi.

KONYAALTI’NIN SPORCULARI SERTİFİKALARINI ALDI KONYAALTI’NIN SPORCULARI SERTİFİKALARINI ALDI

ETKİNLİK, GALA YEMEĞİYLE DEVAM ETTİ
Eğitimin ardından düzenlenen gala yemeğine ise eğitim katılımcılarının yanı sıra Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müdürü İlhan Metin ve eşi Pınar Metin, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Uğur İrici, Dr. Metin Karabudak ve Şişe Cam Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Distribütör ve Satış Müdürü Hamdi Erdal da katılım gösterdi. Perdesan Jaluzi Kurucusu ve Genel Müdürü Serdar Yayla’nın açılış konuşması ve Genel Müdür Yardımcısı Melike Yayla’nın konuşmasıyla devam eden gala yemeğinde Melike Yayla, “Marifetler iltifata tabidir ve şirketimiz bir aile kültürüyle yönetilmektedir. Dün, bugün ve yarınlarda 15 yıllık başarı hikâyemize ortak olan tüm takım arkadaşlarımız ve paydaşlarımızla nice seneleri beraber yaşamak dileğiyle” diyerek teşekkürlerini iletti.

Programa onur konuğu olarak katılan Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Sayın İlhan Metin ise; Perdesan Jaluzi’nin 6 yıllık  Antalya Organize Sanayi Bölgesi sürecine değinerek, Perdesan Jaluzi’nin hızla büyüyen ve sektöründe bu kadar genç yaşta başarılara imza atan bir firma olarak örnek olduğunu ifade etti. Gece Ümit Burak Tekinay ve orkestrasının sahnesiyle devam etti.


Editör: MELİS METİN