BELEDİYE PERSONELİNE HAYVAN ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ BELEDİYE PERSONELİNE HAYVAN ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ

Kadın ve çocukların fiziksel veya psikolojik şiddete karşı korunmasını amaçlayan KADES uygulaması; akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerinden indirebileceği  ve T.C. Kimlik Numarasını girerek, sonrasında gelen onay koduyla aktif hale getirebileceği bir uygulamadır.

Kadın ve çocukların fiziksel veya psikolojik şiddete karşı korunmasını amaçlayan KADES uygulaması; akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerinden indirebileceği  ve T.C. Kimlik Numarasını girerek, sonrasında gelen onay koduyla aktif hale getirebileceği bir uygulamadır. Şiddet mağduru kadınların cihaz konum bilgileri açık halde iken uygulama butonuna tek bir dokunuşla en hızlı şekilde 112 acil çağrı merkezine ulaşmaları sağlanmakta ve sonrasında olay yerine en yakın ekip sevk edilerek olaya müdahale edilmekte, şüphelinin yakalanması ile mağdura yönelik gerekli güvenlik tedbirleri sağlanmaktadır.

Serik ve Kepez İlçe  Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, Toptancı halinde paketleme işlerinde çalışan ve Alışveriş Merkezlerinde bulunan kadınlara KADES Uygulaması anlatıldı. Hiçbir şiddet türünün kabul edilebilir olmadığı, şiddete maruz kalınması durumunda kolluk kuvvetleriyle iletişime geçilebileceği konusunda  bilgilendirme yapıldı.