AK Parti Gençlik Teşkilatı'nın Fatih'te düzenlediği sahur programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan birer konuşma yaptı. Soylu, terör örgütlerinden korkmadığını ancak kültürel terörü dünyanın en büyük temel sorunlarından biri olarak gördüğünü belirtti.

Her ülkenin kendi kültürünü, dinini, inanç değerlerini, gelenek ve göreneklerini yok etmeye çalışan bir kültür terörü ile karşı karşıya olduğunu sözlerine ekledi. Soylu, Türkiye'nin kültürel terörle mücadele ettiğine işaret ederek, buna karşı çıkanların genellikle gerici olarak yaftalandığını söyledi.

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidara gelmesinden bu yana Türkiye'de meydana gelen değişikliklere de değindi. Geçmişte sadece zenginlerin uçakla seyahat edebileceğini, ancak Erdoğan'ın insanların uçmasını mümkün kılarak bunu değiştirdiğini söyledi. Soylu, Erdoğan'ı devrimci bir adam olarak nitelendirdi ve AK Parti'nin devrimci bir siyasi parti olduğunu söyledi.

Türkiye'nin altyapısının artık parlak bir geleceğe hazır olduğunu ve insanların bununla gurur duyması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Soylu, Avrupa'yı da eleştirerek Amerika konvoyunda eşek olarak nitelendirdi. Batı'nın kış için plan yapamayacağını ve gerçek nitelikleri olmadığını söyledi. Avrupa diye bir şey olmadığını ve insanların önemini abartmaması gerektiğini de sözlerine ekledi. Soylu, Avrupa'yı Türkiye'ye ve diğer ülkelere karşı kültür teröristi olmakla suçladı.