Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Saranya Hasanthi Urugodawatte Dissanayake, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret etti. Başkan Böcek, tarım ve turizmin iki ülkenin ortak sektörleri olduğunu belirterek, "Ticaret başta olmak üzere sosyal ve kültürel anlamda iş birliği ve etkinlikler yapabiliriz" dedi.

Başkan Böcek, Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Saranya Hasanthi Urugodawatte Dissanayake ve Sri Lanka'nın Antalya Fahri Konsolosu Ali Kamburoğlu'nu ağırlayarak, Antalya'nın tarım ve turizm potansiyeli hakkında bilgi verdi. Antalya'nın Türk turizmi ve tarımın başkenti olarak anıldığını belirten Başkan Böcek, bir gecede 700 bin geceleme kapasitesine sahip olduğunu, ülkedeki Mavi Bayrak sayısının yarısının Antalya'da olduğunu ve 2022'de 13 milyon 400 bin turistin Antalya'yı ziyaret ettiğini söyledi. İki ülkenin ortak sektörleri olan turizm ve tarım başta olmak üzere ticaret, sosyal ve kültürel anlamda işbirliği ve etkinlikler yapabileceklerini ifade etti.

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti'nin Ankara Büyükelçisi Saranya Hasanthi Urugodawatte Dissanayake de "Antalya, turizm, tarım ve bilişim sektörleriyle Sri Lanka'ya çok benziyor. Antalya'da çok verimli çalışmalar gerçekleştirdik. İşbirliğimizin artmasını dilerim" diye konuştu.