Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte Vali Şahin, özel öğrencilerin aileleriyle birebir sohbetler gerçekleştirdi ve atölyeleri ziyaret etti.

Vali Şahin, Muratpaşa Gençlik Merkezi'nde özel öğrencilere yönelik açılan atölyelerin ailelere büyük destek olduğunu vurgulayarak, "Rehabilitasyon merkezleri çok kıymetli. Çünkü özel durumu olan çocukların aileleri, yirmi dört saat insanüstü bir gayret göstererek evlatlarıyla ilgileniyorlar. Ailelerimize devlet eliyle yardımcı olmak, onlara nefes aldırabilmek için bu tesisler kuruluyor." dedi.

5. Uluslararası Medya Çalışmaları Sempozyumu Düzenlendi 5. Uluslararası Medya Çalışmaları Sempozyumu Düzenlendi

Ailelerle yapılan samimi sohbetlerde, özel eğitim sistemi ve tesislere erişim gibi konular ele alındı. Vali Şahin, ailelerin yaşadığı sorunları dinleyerek, ilgili kurumlarla iletişim halinde olduklarını belirtti.

Etkinlikte öğrencilerin hazırladığı konseri dinleyen Vali Şahin, öğrencilerin el emeği ürünlerini de hediye olarak aldı.

Vali Hulusi Şahin'in, özel öğrenciler ve ailelerle bir araya gelerek, onların ihtiyaçlarını ve taleplerini dinlemesi, etkinliğin önemine dikkat çekti. Bu tür etkinliklerin, toplumda farkındalık oluşturmak adına büyük önem taşıdığı belirtildi.

Editör: MELİS METİN