Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzde görevli trafik eğitmenleri tarafından “Trafik Dedektifleri Projesi” kapsamında  anaokulu, ilkokul, ortaokul öğrencilerine “Trafik Bilgilendirme Eğitimi” verilmektedir.

Söz konusu insan ise; Trafikte ‘1’ Can Kaybının Bile Fazla Olduğu anlayışı, ‘Trafikte Her Yıl Daha İyiye ve Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ mottosu ile Emine İsmail Ataoğlu Anaokulu’nda eğitim gören 200 öğrencimiz trafik dedektifi olmuştur. Eğitimlerimizde, “Trafik Dedektifi” unvanı verilen çocuklarımız ile trafik kuralları konusunda farkındalık yaratarak algının değiştirilmesi, gelecekte trafiği güvenli, ulaşımı konforlu bir yaşam alanı amaçlanmıştır.

Canlandırmalarla karşıdan karşıya geçiş kuralları, trafik işaret levhaları, TRT Çocuk Korosu tarafından hazırlanan “Kemerini Tak” şarkısı ile araç içerisinde yapacakları seyahatlerinde emniyet kemeri kullanmaları, yaya güvenliği ve görünürlük konularında eğitimler verilerek animasyon destekli çizgi film görselleriyle güvenli bisiklet kullanımı ve güvenli oyun alanları konusunda bilgilendirmeler yapılmıştır.