Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bir siyasi toplantıda konuşma yaparak muhalefet partilerine yönelik eleştirilerde bulundu. Bakan Dönmez, muhalefet partilerinin icraatlarının olmadığını ve temel atmama törenleriyle şov yaptıklarını söyledi. Ayrıca, heykel yapımı konusuna da değinerek bu konuda çalışmalar yapanların vizyonlarının sınırlı olduğunu ifade etti. Bakan Dönmez, 20 yılda yapılan işleri 100 saniyede anlatacak adamların kendilerine "Neler yaptınız?" diye sorduklarını belirtti. Konuşmasında Türkiye'nin son 20 yılda ne kadar geliştiğine dikkat çeken Bakan Dönmez, "Akıl var, izin var. Göz var, nizam var. 20 yıl önceki Türkiye nerede, bugünkü Türkiye nerede" diye konuştu. Bakan Dönmez'in konuşması, Eskişehir AK Parti Milletvekili Aday Tanıtım ve Teşkilat İftar Programı'nda gerçekleştirildi.

“Dünyanın en büyük ikinci nadir toprak elementleri rezervini Eskişehir’de keşfettik"

Bakan Dönmez, konuşmasında Eskişehir'in önemli enerji projelerine ev sahipliği yaptığını ve bu projelerin istihdam ve ekonomik büyüme anlamında şehre fayda sağladığını vurguladı. Nadir toprak elementleri rezervinin keşfi ve bunun işlenmesi için yapılacak tesisin yanı sıra, Türkiye'nin ilk pilot lityum tesisinin de Eskişehir Kırka'da kurulduğunu belirtti ve tam kapasite çalışacak tesisin temelinin bu yıl içinde atılacağını söyledi. Bakan Dönmez, 20 yılda atılan dev adımların meyvelerini toplama zamanının geldiğini de ifade etti.

"Biz 20 yıla 100 yılın işini sığdırmışız"

Bakan Fatih Dönmez, parti teşkilatlarına hitap ederek AK Parti'nin Türkiye'nin tek icraat partisi olduğunu söyledi. Türkiye'nin son 20 yılda büyük gelişmeler kaydettiğini, sağlık, ulaşım, eğitim, enerji, teknoloji ve savunma sanayi gibi birçok alanda çağ atladığını söyledi. Dönmez, AK Parti'nin verdiği sözleri tutan, icraatlarını gerçekleştiren bir parti olduğunu vurgulayarak muhalefeti eleştirdi. Muhalefet partilerinin Türkiye'ye vaatlerinin olmadığını, sadece eleştiri yaparak siyasi ihtirasları uğruna terör örgütleriyle kol kola girdiklerini ifade etti. Ayrıca, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına terör örgütlerinin destek verdiğini, Türkiye'nin karşısında kim varsa onların desteğini aldığını belirtti. Dönmez, Türkiye'nin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte AK Parti'nin Türkiye'nin istiklalini ve istikbalini korumaya devam edeceğini ifade etti.