Sıcak ve nemli havanın etkili olduğu Antalya’da, denize gidemeyen çocuklar tehlikeye rağmen mahalle aralarındaki süs havuzlarında serinliyor.

Antalya’da sıcak havadan bunalan bazı çocuklar, denize gitmek yerine parklardaki süs havuzlarında serinlemeyi tercih ediyor. Yüksek nemle birlikte hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu kentte, Muratpaşa ilçesi Opera kavşağındaki süs havuzuna gelen 3 çocuk, kıyafetlerini çıkarıp süs havuzuna girdi. Hijyenik olmayan havuzda uzun süre yüzen çocuklar, akrobatik atlayışlar da gerçekleştirdi. 3 arkadaş, içinde aydınlatma ve fıskiye sistemi nedeniyle elektrik kaçağı olabilecek olan havuzdaki dakikalarca eğlendi. Muratpaşa Belediyesi ekiplerinin uyarısının ardından çocuklar havuzdan ayrıldı.

"Evimize yakın"

Sıcak havalarda sık sık havuza geldiklerini belirten Emirhan Efecan, “Burada yüzerken korkmuyorum. Fiskiyeler aktığı zamanda çok iyi yüzüyoruz, eğleniyoruz” dedi.

Denize gidemedikleri için süs havuzuna girdiklerini anlatan Efehan Efecan, “Havalar bugünlerde çok sıcak ve nemli geçiyor. Deniz derin olduğu için gitmiyoruz, burayı tercih ediyoruz, serinliyoruz. Arkadaşlarımızla oynuyoruz. Evimize yakın burası. Tehlikeli ama denize gidemediğimiz için ordaymış gibi hayal kurup burada yüzüyoruz. Bazen yarım, bazen iki saat yüzüyoruz” diye konuştu.

Miraç Ali Atay, süs havuzunun tehlikeli olmadığını ifade ederek, fiskiyeler açılsa da yüzmeye devam ettiklerini bildirdi.