İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş'ta polis, mahalle bekçileri, jandarma ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeliyle birlikte iftar yemeğine katılarak, "Buralar çok çabuk toparlanacak. Yeni evler yapılacak. Şehirler kalkacak" dedi. kültürleri, değerleri, sanayileri, sporları, esnafları ile dolup taşacak, şanlı günlerini gururla kutlayacaklardır.

Kahramanmaraş'ta iki büyük depremin merkez üssünü ziyaret eden İçişleri Bakanı Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) Milli İrade Meydanı'nda kurduğu ramazan çadırında polis, mahalle bekçileri, jandarma ve Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ile iftar yaptı. . İftar yemeğinin ardından konuşan Soylu, deprem bölgesinde görev yapan tüm kolluk kuvvetlerine teşekkür ederek, hepsinin büyük bir çileden ve imtihandan geçtiğini söyledi.

"Ramazan coşkusunu yaşıyoruz"

Soylu, "Bu masanın etrafında oturan sizlersiniz. Bu felaketin yaralarını sarabilmek ve bu şehirde yaşayanların yanında olabilmek için görev yeriniz burada olsa da, insan olmanın tüm duygu ve sorumluluklarını yaşıyorsunuz. Çocukluğumuzda Ramazan duygularından öğrendiğimiz anlayış ve sevgi."

"Asil bir milletin çocuklarıyız"

Soylu, bir milleti özlemenin ne demek olduğunu dünyaya gösteren asil gönüllülerin olduğunu belirterek, "Sizinle iftar yapmak istedim.  teşekkür etmek istedim. Burada arama kurtarma ekipleri var, orada. Sabaha kadar insanlar ile iç içe olanlar, imamlarımız, hocalarımız var.Ordudan,havadan,jandarmadan,polisten,mahalle bekçisinden,korucudan tüm meslektaşlarımız bu masanın etrafında.Kilometrelerce öteden geldiler.Fakat asilzadeler var. Bir milleti özlemenin ne demek olduğunu dünyaya gösteren gönüllüler.Bizler asil bir milletin çocuklarıyız."

"Devletimiz büyük ve güçlüdür"

Evladını kaybeden anneye verdiğiniz omuz, hayatınızın en büyük göstergesidir. Devletimiz büyük ve güçlüdür."

"Bunu birkaç kez üst üste kendisi söyledi"

Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Notis Mitarachi'nin Hatay ziyaretinde söylediği sözleri hatırlatan Soylu, "Bakan Hatay'da misafirimizdi. depremin büyüklüğü, yayılımı ve etkisi dikkate alındığında dikkat çekicidir."

"Bu bölgeler çok çabuk toparlanacak"

Bu milletin evladı olmaktan büyük onur duyduğunu söyleyen Soylu, "Bu milletin evladı olmaktan büyük onur duyduğumuzu ve minnettar olduğumuzu hepinizin huzurunda bir kez daha ifade etmek isteriz.