Akdeniz Güzelleri Sertifikalarını Aldı Akdeniz Güzelleri Sertifikalarını Aldı

Kepez Belediyesi, eğitime verdiği destekle öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Kepez Belediyesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ilçenin 5 ayrı noktasında Destek Eğitim Kurs Merkezleri açtı.

Öğrencilerin derslerine yardımcı olunması amacıyla açılan kurs merkezlerinde, branş öğretmenleri tarafından öğrencilere, Türkçe, fen bilgisi, sosyal bilgiler,
İngilizce, matematik ve teknoloji dersleri veriliyor. Bu dönem yaklaşık 500 öğrencisi olan Kepez Belediyesinin kurs merkezlerinde LGS (Liselere Geçiş Sistemi)’ye hazırlık kursu hizmeti de sunuluyor. Bu hizmet de birçok öğrencinin LGS sınavında arzu ettiği puanı almasına katkı sağlıyor.Belediyenin kurs desteğiyle 500 tam puan aldı

Kepez Belediyesinin Destek Eğitim Kurs Merkezleri bu yıl yapılan LGS sınavında büyük bir başarıya imza attı. Varsak Adnan Menderes Kurs Merkezi’nin öğrencilerinden Naz Bozkurt, Kepez ilçesinin gururu oldu. Aynı zamanda Mustafa Adıyaman Ortaokulu’nun öğrencisi olan Bozkurt, Kepez Belediyesinin kurs merkezinde hazırlandığı LGS sınavında birincilik başarısına imza attı. Kepez ilçesinin gururu olan Naz Bozkurt, Liselere Geçiş Sistemi (LGS)
kapsamındaki merkezi sınavda tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı ve Türkiye birincisi oldu.

Kocagöz, Türkiye birincisini kutladı
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz de, eğitimde Antalya’nın gururu olan Naz Bozkurt’u makamında ağırlayarak, başarısından dolayı kutladı.
Bozkurt, Başkan Kocagöz’ü, annesi Gül Demir, kardeşi Ela Bozkurt, Varsak Adnan Menderes Kurs Merkezi’ndeki Matematik Öğretmeni Armağan Baştaş,
Türkçe Öğretmeni Hayri Şahin, İngilizce Öğretmeni Abdullah Bozan, Fen Bilimleri Öğretmeni Mustafa Bilal Yılmaz’la ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın, Destek Eğitim Kurs Merkezleri Koordinatörü Ali Aksünger ile Varsak Adnan Menderes Kurs Merkezi Sorumlusu Levent Akbaş da hazır bulundu.
“Naz’ın LGS başarısıyla gurur duyuyoruz”
Naz Bozkurt’un, LGS başarısıyla gurur duyduklarını aktaran Başkan Kocagöz, “Kurs merkezimiz öğrencimiz Naz Bozkurt, LGS sınavında Türkiye birincisi oldu.
Hem de sıfır yanlış yaparak, bu başarıyı kazandı. Bu başarı bizim için çok büyük bir gurur vesilesidir. Kızımızı ve ailesini, öğretmenlerimizi yürekten tebrik
ediyorum. İnşallah kurs merkezlerimiz, Naz gibi nice başarılı öğrenciler yetiştirmeye devam edecek. Naz kızımızın ileriki eğitim hayatında da LGS
başarısını tekrar edeceğine eminim. 2 yıl sonra Naz’ın kardeşi Ela’dan da aynı başarıyı bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.
Naz’dan Kocagöz’e eğitim teşekkürü Desteklerinden dolayı Başkan Mesut Kocagöz’e, kurs merkezindeki öğretmenlerine teşekkür eden Naz Bozkurt, gelecek yıl LGS sınavına girecek olan öğrencilere de, bol bol test çözmeleri tavsiyesinde bulundu. Ziyaret, anı fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.
Kepez Belediyesinin ilçenin 5 ayrı noktasındaki kurs merkezleri katılan birçok öğrenci de, LGS sınavında yüksek puan almayı başardı.

Kepez Belediyesinden L G S Turkiye Birincisi 2
 

Editör: MELİS METİN