Antalya'da Ramazan ayına denk gelen Kadir Gecesi'nde halk tarihi Muratpaşa Camii'ni doldurdu. Caminin içinde yer bulamayanlar, avluya serilen hasır ve kilimlerde namaz kıldı. İftarın açılmasının ardından camii dolduran programda hutbe ve ardından teravih namazı kılındı. Duadan sonra dualar için el kaldıran vatandaşlara şeker ve lokum ikram edildi. Kadınlar da camiye akın ederken, kalabalık avluya ve çevredeki ağaçlara taştı. Hayırsever kişiler dışarıdaki kalabalığa yemek dağıttı.

Emekli Ali Mumcu, "Merhumların ruhlarına yemek dağıtıyoruz, elimizden geldiğince namazlarımızı kılıyoruz. Camimiz hep kalabalık. İslam'ı yaşamaya ihtiyacımız var. Elimizden geldiğince inancımızı yaşamaya çalışıyoruz. olabilmek."

Ferdi Bozan, "İftar yaptık ve hemen camiye geldik. Namaz kıldık, dualarımızı ettik. Bugün cami çok kalabalık. Herkes burada çünkü Kadir Gecesi bin geceden daha mübarek."

Oğluyla birlikte camiye gelen Ferit Ağbay, "Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Allah yar ve yardımcımız olsun. İnşallah bir daha kötü günlerimiz olmaz. Bayramda Güzel bir tatil geçireceğiz.'' dedi. Muratpaşa Camii her zaman geldiğimiz ve her zaman kalabalık olan bir cami. Herkesin Kadir gecesi ve Ramazan bayramı mübarek olsun."