Hem kulüp hem de milli takım seviyesinde yeni müsabakalar için antrenmanlarına ara vermeden devam eden Antalyaspor'un genç yüzücüleri, Gebze'de katıldıkları yarışlarda damga vurduktan sonra, büyükler kategorisinde potansiyelini bir kez daha gösterdi.

Türkiye Ferdi Açık Deniz Kış Şampiyonası ve Milli Takım Seçme Yarışları, Türkiye Yüzme Federasyonu himayelerinde 6-9 Nisan 2023 tarihlerinde Kocaeli'de düzenlendi.

Gebze Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen yarışlara Antalyaspor yüzme takımı kalabalık bir ekiple katıldı. Elvin Layra Gürdal 7 bin 500 metrelik mesafeyi kat ederek birinci gün Türkiye ikincisi olurken, takım arkadaşı Alin Akan 10 bin metrede aldığı ikincilikle günün tacı oldu.

Erkekler 5 bin metrede ikinci gün yüzen Antalyaspor'da Mevlüt Efe Güler, Abdülaziz Oruç, Muhammed Eyüp Oya ve Boran Atasoy sırasıyla birinci, ikinci, üçüncü ve Boran Atasoy dördüncü olarak podyumu bir kez daha kapadılar. .

Final gününde kırmızı beyazlılardan Arda Demir Hülâgû 10 bin metre yarışını kendi yaş grubunda şampiyon olarak tamamlarken, takım arkadaşları Emre Sarp Zeytinoğlu ve Ahmet Ege Güldağ açık su yüzme milli takımında yer aldı. İtalya'da yapılacak LEN Cup 2'de kendi kategorilerindeki performanslarıyla yarışacak olan kadro.