Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri'de gerçekleştirdiği ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Akar, ülkenin deprem ve terörle mücadele ettiğini, bu mücadelelerde başarılı olduklarını belirtti. 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin tüm imkanlarıyla vatandaşın yanında olduğunu vurgulayan Bakan Akar, terörle mücadeleye de değindi.

PKK'nın çöküş içinde olduğunu ve son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelenin devam edeceğini söyleyen Bakan Akar, terör örgütünün ciddi bir sıkıntı içinde olduğunu, katılımların sıfır olduğunu, kaçışların çoğaldığını ve örgütün çöküş halinde olduğunu ifade etti.

Terör örgütünün artık kullanılamaz hale geldiğini, miadının dolduğunu dünya aleminin görmesini beklediklerini belirten Bakan Akar, terörle arasına mesafe koyamayanlara karşı olduklarını da vurguladı. Seçim çalışmalarına başladıklarını da açıklayan Bakan Akar, ülkemizin birliği, bütünlüğü, bekası ve refahı için mücadele edeceklerini ifade etti.