Yerel seçimlere yaklaşıyoruz. Kentin dört bir yanında açık hava reklamcılığı savaşı yaşanılıyor. Tüm billboardlar, megalightlar,başkan adaylarını ağırlıyor

Yerel seçimlere adım adım yaklaşıyoruz. Kentin dört bir yanında açık hava reklamcılığı savaşı yaşanılıyor. Neden mi öyle dedim? Tüm billboardlar, megalightlar, raketler, elektrik direkleri başkan adaylarını ağırlıyor.

Hummalı bir çalışma ve çekişmeli bir seçim sürecine ev sahipliği yaptığımız ortada. Özellikle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı mücadelesinde iki önemli isim projeleriyle ve önemli bir reklam bütçesiyle adaylık yarışında.

Adaylık süreci nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü; yönetim kurulu üyesi olduğum Antalya İş İnsanları Derneğimizin konuğu oldu. Ziyareti boyunca tüm üyelerimizin sorularını da içtenlikle yanıtladı.

Hepimizin ortak derdi tabi ki Antalya…….

Antalya’nın çözülmesi gereken başlıca sorunları……..

Birkaç noktada Hakan Tütüncü Başkanımızın Antalya’da ticaret hayatının gelişmesi yönünde etkili olacak projelerinin müjdesini de almış olduk. Toptancı hali, mesleklerin toplu işyerlerinin oluşturulması gibi güzel haberler.

Ama tabi en önemli kanayan yaraya da tuz basma niyetinde başkan….. Kanayan yara; trafik. Alternatif güzergâhların oluşturulması, koridorların, altgeçitlerin ve köprülerin yapılması projelerin arasında. Ama en önemlisi de toplu ulaşımın daha etkin kullanılmasını sağlamak. Modern toplu ulaşım, kentimizin en önemli ihtiyaçları arasında. Yalnızca şehir içi ulaşım değil, ilçeler arası ulaşımla ilgili de projeler de listede yer alıyor. Park et bin alanlarıyla toplu ulaşım için yönlendirmeler yapılması planlar arasında.

Daha nice projeleri dinlediğimiz Sayın Tütüncü, Kepez bölgesinde yaptığı pek çok vizyon projenin daha da büyük versiyonlarını Antalya’da görmemizin mümkün olacağı mesajını ileterek, “Kepez’e bunları yapan Antalya’nın tümüne ne yapmaz!” diyerek iddiasını ortaya koyuyor.

Bizlerinse Antalya sevdalıları olarak; tek dileği Antalya’nın en iyi şekilde yükselen şehir olması ve yaşanabilir bir hal almasıdır.

Yaşanabilir bir şehir demek, doğru yönetilen bir şehir demektir. Yoluyla, arıtma tesisleriyle, kültürel faaliyetleriyle, tarımıyla, turizmiyle, temizliğiyle örnek bir yönetim anlayışıyla yönetilen bir Antalya dileğiyle………