Büyüklerimiz ya muhafazakar ya sosyal demokrat ya sağcı ya da solcu oldular. Bu davada çok canlar yandı kimlerin, hangi taraf ya da kimin tarafı?

Büyüklerimiz ya muhafazakar ya sosyal demokrat ya sağcı ya da solcu oldular. 

Bu davada çok canlar yandı kimlerin, hangi taraf ya da kimin tarafı?

Değişecek, güncellenecek ve genç bir neslin vizyonlarıyla değerlenecek yepyeni umut dolu yıllar başlamıştı. Maalesef bu genetik kodlar hepimizde mevcut, huylu huyundan vazgeçer mi?

Vazgeçmedi, geçeceğe de benzemiyor.

Sanırsınız asli sorumluluklar yerine getirilmiş, A’dan Z’ye bütün hizmetler tam teşekküllü yerine getirilmiş, vatandaşın parası gerek görülen yerlerde harcamaya açılmış, hiç ziyan edilmemiş, her şeyden önemlisi milli israf adına en ufak bir ziyanda bulunulmamış. Tabii bu kadar koordineli çalışmaların ana sebebedir ki; her birimde gereken temsile iyi bir temsilci, vizyoner iletişimci koymanın büyük başarısı Latife mi Kinayemi yapmalıyım.

Bırakın rica ediyorum gören göz yalan söylemez. Söylerse; eşraf söylemez. Bak canım kardeşim; seçimler yaklaştı. Yapman gerekeni ben ya da bizler buradan eleştirerek sana yaptırırsak; bu senin eksikliğin değil ayıbın hatta günahındır.

Niye mi?

Siz ve ekiplerinizin yapmış olduğu çalışmalarda hizmet odaklı işler gerçekleştirebilmeniz adına önce kendinizin yaratmış olduğu bizce hiç olmayan Kaf Dağı’ndan inmeniz gerekmekte. Yukarıda değiliz bizler aşağıdayız. Hele inin de iki kelam laf edelim, sohbet edelim. Bilmişlik yapmadan dinlemeyi, öğrenmeden kapıdakine hoş geldin nezaketinde bulunmadan, teşekkür etme inceliğini göstermeden, temsil ettiğin birime temsilci almadan olmaz.

Yolları boyayıp, yaya geçitlerini yapıp 6 ay sonra asfaltı söküp atmadan, yaya yolarının hiçbir problemi yok iken birilerine para kazandırmamız gerekiyor. “Bizim hizmet veriyormuş gibi gözüküp, milli israf yapmamız gerekiyor” dediğiniz sürece siz yüz elli milyon tane billboarda da çıksanız televizyon televizyon gezip, seçimden seçime hizmetlerinizi de anlatsanız; kendi sempatizan particilerinizle hareket edip karşı fikir ve değerleri ayrıştırıp dışladığınız sürece sizler sadece seçim belediyecisi olur, sınıfı da geçemezsiniz.

Sizler halkı temsil ettiğinizi unutmadan artık salondan çıkıp, bu ülkenin gerçek sahibi olan fıtratında paylaşmak ve imece ruhu taşıyan gerçek halkla buluşmalısınız……