• DOLAR 32,82 %0.04
  • EURO 35,24 %-0.18
  • ALTIN 2.449,46 %-1.62
  • BİST100 10.771 %0.29
  • BITCOIN 64.520 %0.42
  • ETHERIUM 3.500 %0.29
35°
Gazeteci Melis METİN

Gazeteci Melis METİN

Tüm Makaleleri

“Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel yeri Antalya” demiş ulu önderimiz Atatürk.
Evet, Antalyamız muhteşem bir doğaya sahip. Türkiye’nin en güzide sahil şeridi şehrimizde. Gezilecek yerlerin şehrin 4 bir yanını kapladığı bir gerçek. Ev sahipliği yaptığı tarihten bahsetmeme gerek bile yok.
Bu kadar güzel ve yaşanılası bir şehirken; Antalya neden yaşanılmaz hale geldi buna değinmek istiyorum. Yaşanılmaz hale getirilen Antalya’nın ilk sorunu trafik. Evet, gerçekten de çekilmez bir çile. Trafiğin yoğun olmadığı saatlerde 5 dakikada gidilen yolu, 1 saatte gidiyor olmak oldukça stresli. Çünkü alternatif güzergâhların yaratılmaması bunun en büyük nedeni. Konyaaltı-Lara hattının zorunlu güzergâhı Mecburiyet Bulvarı’ndan (Yüzüncü Yıl) geçmeden nereye gidiyorsun. Başka yol deneyelim desek ara sokaklarda köşe kapmaca oynuyorsun.
Bu kadar yoğun göç alan bu şehir artık bu nüfusu kaldırmıyor! Tramvay yok, deniz taşıtı yok, tünel yok…..
Ee hani büyükşehirdik.
Artık Antalya da büyüdü……. Büyüdüm dedi de çalan alarmlar duyuldu mu? Şehrin en ulaşılması gereken noktalarında karayolunun dışında yok mu alternatif?
Diğer büyükşehirler ne yapıyor? Bu tip sorunları yaşayan tek şehir biz değiliz tamam kabul ama biz de turizminin başkentiyiz.
Ağzımız dolu dolu şu kadar uçak indi, şu kadar turist geldi diye övünürken; bir yerden bir yere gidemeyen şehirli vatandaşın da hali düşünülmeli. Kozmopolit yapımızın getirdiği mutsuzluğun bir de trafikle perçinlenmesi ne yazık ki memleketlinin en büyük derdi.

Ulaşılamayan Muhteşem Antik Kent Termessos

Doğanın tüm güzelliklerini bünyesinde barındıran efsane kent Antalya, eşsiz tarihi de bizlere sunuyor.

Başkanlık Yarışı ve Kentin İhtiyaçları

Yerel seçimlere yaklaşıyoruz. Kentin dört bir yanında açık hava reklamcılığı savaşı yaşanılıyor. Tüm billboardlar, megalightlar,başkan adaylarını ağırlıyor

SON 10 YILDA 7 BAŞKAN 7 YÖNETİM

1966 yılından bu yana köklü bir geçmişe sahip şehrimizin takımı Antalyasporumuzda sular durulmuyor.

Bir bilseniz "Neler Yaşadık Neler"

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanımız İdris Taş ve yönetim kurulumuzun önderliğinde, Basın-Yayın Komisyonu olarak oluşturulan "Neler Yaşadık Neler" isimli kitabımız fiilen de artık elimizde

ANTALYA'DA GEÇİNME, BARINMA SIKINTISI

Asgari ücretin durumu ortada, peki neye göre bu ev ve işyeri fiyatları. Vatandaş borçlandırılarak yaşam savaşı vermeye çalışıyor.

ANTALYASPOR İÇİN BİR GÜN DEĞİL HER GÜN SİNERJİ

Kırmızı-beyaz ruhun bu şehirde daha da çok yaşatılması gerektiğini düşünenlerdenim. Gelen turist, Antalyaspor forması almadan ülkesine dönmemeli.

YAŞADIĞIN ŞEHİRDE KENDİNİ YABANCI HİSSETMEK

Çok milletli, çok kültürlü bir ortamda yaşayabiliyor olmanın mutlaka güzel yönleri vardır. Ancak unutulmasın ki bu ülke, bu şehir, bu topraklar da bizim.

ANTALYA; DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHRİ AMA !!!

“Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel yeri Antalya” demiş ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk. Antalya; dünyanın en güzel şehri ama Antalya neden yaşanılmaz hale geldi?