Nisan ayı itibariyle at yarışları İlkbahar-Yaz sezonu için 9 farklı hipodromda start alıyor. İstanbul, Ankara, ve Bursa gibi şehirlerde safkan atlar, İzmir ve Adana'daki çim yarışlarının yanı sıra çim pistte yarışmak için hazırlanıyorlar.

İstanbul Veliefendi Hipodromu, İlkbahar-Yaz yarış sezonunu bugün açacak. 93 yarış günü boyunca, bölünen koşular hariç 770 koşuda safkan atlar birincilik için yarışacak. Bu koşuların 440'ı safkan İngiliz atlarına, 330'u safkan Arap atlarına ayrılmış durumda.

İstanbul'da düzenlenecek yarışlar Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, ve Kasım aylarında çarşamba, cuma ve pazar günleri olmak üzere haftada üç gün düzenlenecek. Sadece Eylül ayının ilk haftası Uluslararası Yarış Festivali nedeniyle cumartesi günü İstanbul yarış günü olarak belirlendi.

25 Haziran'da gerçekleşecek olan 97. Gazi Koşusu, 2400 metre çim pistte gerçekleşecek. Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenecek diğer önemli yarışlar arasında Erkek ve Dişi Tay Deneme Koşuları, Kısrak Koşusu, Sait Akson Koşusu, İstiklal Savaşı Koşusu, Niğbolu Koşusu, Çanakkale Zaferi Koşusu, Veliefendi Koşusu, Çaldıran Koşusu, Uluslararası F.G./FRBC Anadolu Koşusu, Uluslararası İstanbul Koşusu, Uluslararası IFAHR Koşusu, Uluslararası Trakya Koşusu, Uluslararası Topkapı Koşusu, Uluslararası Boğaziçi Koşusu, ve Uluslararası Malazgirt Koşusu yer alıyor.

Ankara'daki sezon ise 13 Nisan Perşembe günü başlayacak. 75. Yıl Hipodromu'nda yapılacak olan 84 yarış gününde 408'i çim ve 293'ü kum pistte olmak üzere toplam 701 koşu yapılacak. Bu koşuların 391'inde safkan İngiliz atları, 310'unda safkan Arap atları birincilik için yarışacak. Ankara'daki İlkbahar-Yaz sezonunda yarışlar Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, ve Kasım aylarında haftada iki gün Perşembe ve Cumartesi, Mayıs-Eylül aylarında ise haftada üç gün Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri düzenlenecek.