22-23 Nisan 2024 tarihinde kapılarını Nirvana Cosmopolitan Otel’de açmaya hazırlanan “Marginal Antalya Health Travel Fuarı”, sağlık turizmi sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Türkiye’de bir fuara ilk kez katılacak olan Yunanistanlı doktor ve sağlık kuruluşları sayesinde Türkiye-Yunanistan arasındaki sağlık turizmi ilişkilerinin kuvvetlendirilmesi hedefleniyor.

YUNANİSTAN’LA BAĞLAR KUVVETLENECEK
14 ülkeden yaklaşık 400 kişinin katılması beklenilen fuarda, Türkiye’nin yanı sıra Antalya’nın da tanıtımının yapılması hedefleniyor. Yunanistanlı hekimlerin ilk kez Türkiye’de böyle bir fuara katılacağını söyleyen Marginal Antalya Health Travel Fuarı Koordinatörü Yalçın Avcı, “Yunanistanlı hekimlerin de bu fuara katılmasıyla iki ülke arasındaki sağlık turizmi ağının genişlemesini istiyoruz. Komşu ülkenin bu fuar katılımı sayesinde Türkiye’deki sağlık kuruluşları ve Türk doktorlarıyla iletişim kurması mümkün olacak ve oldukça yakın bir lokasyon olan Yunanistan’dan da hasta almaya başlayacağız” dedi.

ULUSLARARASI AĞ KURMA FIRSATI
Katılımcı diğer ülkeler İngiltere, Almanya, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan, Rusya, Kosova, Makedonya, Kırgızistan, Çek Cumhuriyeti, Körfez Ülkeleri, Ortadoğu, Bulgaristan ve İsveç’in de katkılarıyla sektörde uluslararası bir ağ kurma fırsatının da sunulduğunu belirten Avcı, “Türkiye'nin sağlık sektöründeki konumunu; yüksek standartlı sağlık hizmetleri, uygun maliyet ve kalite dengesi, tıbbi turizmde çeşitlilik, teknolojik altyapı ve inovasyon, turistik çekicilik, hükümet desteği ve düzenlemeler belirlemektedir. Türkiye'nin sağlık sektörü, uluslararası alanda rekabetçi bir konumda bulunarak hem kaliteli sağlık hizmetleri sunma kapasitesi hem de turistik çekiciliğiyle öne çıkmaktadır” diye konuştu.


KALİTELİ SAĞLIK İÇİN EN DOĞRU LOKASYON ANTALYA
Antalya’nın sağlık turizmi için ideal bir destinasyon olduğuna vurgu yapan Yalçın Avcı, “Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve sıcak iklimiyle ünlü bir turistik destinasyon olan Antalya’da sağlık turistleri, tedavilerini alırken aynı zamanda bu güzellikleri keşfetme şansına sahip olabilir. Kaliteli sağlık hizmetleriyle Antalya, modern sağlık tesisleri, deneyimli doktorları ve yüksek standartlarda sağlık hizmetleri sunan kuruluşlarıyla bilinir. Sağlık turistleri, uluslararası standartlarda tedavi almanın güvencesini bulabilir.  Ayrıca uluslararası havaalanı ve iyi bir ulaşım altyapısı sayesinde sağlık turistleri rahatça Antalya'ya ulaşabilir” diyerek fuar için neden Antalya’yı tercih ettiklerini söyledi.

Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali Düzenlendi Akdeniz Üniversitesi Piyano Öğrencileri Festivali Düzenlendi


Editör: MELİS METİN